Redmi note 8 Pro – Xiaomi Smartphone | 128GB

37,364L

In stock

Kategoria:

Redmi Note 8 Pro

Redmi Note 8 Pro – Xiaomi Smartphone | MIUI 10 ne Dyqan Taxi.

Smartphone i cili u lancua ne 29 Gusht 2019. Telefoni vjen me nje ekran me prekje 6.53inch me nje rezolute prej 1080×2340 piksel dhe nje raport  19.5:9.

Mundesohet nga nje procesor Octa Core MediaTek Helio G90T . Vjen me 6GB RAM. Smartphone i cili ekzekuton performancen e tij me Android 9 Pie dhe mundesohet nga nje bateri jo e levizshme 4500mAh.

Persa i perket kamerave te tij ka nje aparat fotografik te pare 64MP, te dyte 8MP. te trete 2MP dhe nje te katert 2MP. Kamera e pasme ka fokusim automatik.  Ne pjesen e parme suporton nje aparat fotografik 20MP per selfie.

Operon me Redmi Note 8 Pro Xiaomi MIUI 10 bazuar ne Android 9 Pie dhe paketon 128GB memorje te brendshme. Smartphone i dyfishte ( GSM) qe pranon kartat Nano SIM dhe Nano SIM.

Opsionet e lidhjes perfshijne WiFi 802.11a/b/g/n/ac, GPS, USB Type-C, 3G dhe 4G.  Sensoret ne telefon perfshijne akselerometrin, sensorin e drites se ambientit, magnetometrin dhe sensorin e gjurmeve te gishterinjve.

Smartphone nga Xiaomi ne Dyqan Taxi

Redmi Note 8 Pro Xiaomi Dyqan Taxi

Specifikat 

Marka: Xiaomi
Pesha: 199g
Kapaciteti i Baterise: 4500mAh
Bateri e Palevizshme
Ekrani: 6.53inch
Rezolucioni: 1080x2340px
Gorilla Glass
Procesori: Octa Core MediaTek Helio G90T
RAM: 6GB
Internal Storage: 128GB
Camera: 64MP+8MP+2MP+2MP
Selfie: 20MP
Sistemi Operativ: Android 9 Pie


Blerje online dhe te sigurta ne Shqiperi vetem ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe tregtare online.

Main Menu

Redmi note 8 Pro – Xiaomi Smartphone | 128GB