Xiaomi Redmi 5 Plus Review | Black Smartphone

19,435L

In stock

Kategoria:

Xiaomi Redmi 5 Plus

Xiaomi Redmi 5 Plus Review – Black ne Dyqan Taxi.

Xiaomi Redmi 5 Plus ne te vertete eshte nje telefon inteligjent Android nga marka Xiaomi qe punon me Android 7.0 Nougat dhe u prezantua ne Dhjetor 2017. Ne do te identifikojme specifikimet teknike dhe pikat e forta dhe cilesite ne Xiaomi.

Specifikimet e projektimit

Madhesia eshte zakonisht nje fakt thelbesor per blerjen e nje smartphone. Madhesia e ketij smartphone Xiaomi  eshte 75.5mm*158.5mm*8.1mm per nje peshe neto prej 180g. Struktura e tijinkorporon nje grup materialesh qe perfshijne midis tyre dhe materialin e aluminit. Ky smartphone vjen per ju ne ngjyren e zeze.

Specifikimet e Ekranit

Ekrani ne smartphone Redmi 5 Plus shfrytezon teknologjine LCD IPS per te treguar te gjitha imazhet. lojerat etj. Jep nje rezolute prej 1080x2160px (FHD+) te nje ekrani 5.99inch. Zona e shfrytezueshme e ketij smartphone eshte  ne nje raport ekrani/madhesi prej 77%. Ekrani i tij ka keto karakteristika: xham i lakuar 2,5d, xham gorilla etj.

Specifikimet e Harduerit dhe performances

Telfoni integron nje procesor Qualcomm Snapdragon 625 MSM8953 dhe nje ARM Cortex-A53 Octa-Core me nje shpejtesi orari 2GHz. Ky telefon i shkelqyer Celular ofron nje procesor arkitekture 64-bit.

Lidhur me pjesen grafike, funksionon me karten grafike Qualcomm Adreno 506. Perfshin 3/4GB RAM. Do te keni mundesi te perdorni 32/64GB memorje per te ruajtur informacionin, fotografite, kujtimet, muziken dhe cdo gje tjeter qe ju deshironi. Do te keni mundesi te integroni dhe nje SD SLOT Card.

Specifikimet e Kameres

Ku smartphone Xiaomi eshte pershtatur me nje kamera te pasme 12MP dhe nje lente prej modeli f/2.2 CMOS me blic LED te dyfishte. Kamera e pasme e Xiaomi Redmi 5 Plus permban nje ndjeshmeri te lehte prej 100-1600 ISO. Karakteristika te tjera te kameras kemi: fotografim te vazhdueshem, zmadhim dixhital, hdr etj.

Specifikimet e Baterise

Bateria eshte lloji Li-Polimer me nje kapacitet te plote ngarkese prej 4000mAh.

Xiaomi Redmi 5 Plus | Best Review – Black ne Dyqan Taxi

Xiaomi Redmi 5 Plus Dyqan Taxi Albania

Specifikat

Marka: Xiaomi
Dimensionet: 158.5*75.5*8.1mm
Pesha: 180g
Dual SIM
Ekrani: 5.9inch
Sistemi Operativ: Android 7.0 Nougat
Procesori: Qualcom Snapdragon 625 MSM8953
CPU: Octa-core 2.0 GHz Cortex-A53
Kamera: 12MP
Selfie: 5MP
Bateria: 4000mAh


Blerje online te sigurta ne Shqiperi ne Dyqan Taxi.

Main Menu

Xiaomi Redmi 5 Plus Review | Black Smartphone