iPhone 6s i Perdorur USA Pa Gervishtje Grade A Gold

23,000L

In stock

Kategoria:

iPhone 6S i Perdorur – Apple USA

iPhone 6s i Perdorur Price | Cmimi ne Dyqan Taxi | Black & Gold

iPhone 6s i Perdorur ne gjendje funksionale, pa gervishtje Grade A nga USA | iPhone te perdorur | Dyqan Taxi
Eshte me i miri ne cdo aspekt .
Nje ekran 4.7 inch me i madh por me i holle gje qe e ben te jete elegant dhe praktik njekohesisht . Kursen energji te pabesueshme . Epoke e re  iPhone qe eshte me e mire ne cdo dimension . Krijimi i ekranit te madh ne iPhone 6s eshte nje arritje ,por krijimi i nje ekrani me ngjyra mahnitese shume prane reales  eshte dicka ndryshe . Nje bateri qe nuk fle kurre , eshte perhere me ju sa here qe t’íu nevojitet .

Kemi shume modele te reja si psh iPhone X apo  iPhone Xs Max, por iPhone 6S eshte akome i disponueshem dhe me nje cmim shume te ulet qe mund te perballohet nga te gjithe.

Te gjitha modelet e reja te Apple jane superiore ndaj iPhone 6S Black & Gold por ka shume persona qe mjaftohen me shpejtesine dhe kualitetin e modelit 6S.

 

Dizajni

Te gjithe modelet e iPhone jane shume te bukura. Edhe iPhone 6S nuk ngelet pas.  Fakti qe edhe iPhone 8 ndjek linjen e ketij modeli tregon per dizajnin shume te bukur qe ka.

iPhone 6s gold ne shitje online ne Dyqan Taxi

Anash do te gjeni butonat e volumit , te ndezjes, jack e kufjeve, dhe fishen lightning. Poshte ekranit eshte butoni home me nje lexues te gishtit te integruar ne te.

Ndryshe nga iPhone 7 dhe iPhone 8 ky model perdor nje buton home te vertete.

Ekrani

Ekrani i iPhone 6S eshte LCD . Nuk ka kualitet aq te larte sa nje ekran Amoled por gjithsesi ka nje cilesi te larte dhe ngjyra shume te bukura.

Kontrasti eshte i larte dhe ngjyrat jane shume natyrale.

3D Touch eshte, pa diskutim opsioni me i preferuar te iPhone 6S. 3D Touch ju lejon te kryeni veprime te ndryshme ne baze te forces se prekjes se ekranit.

Eshte nje opsion qe meriton eksplorim dhe eksperimentim nga perdoruesi.

Pershembull “3D Touch” te aplikacioni i kameres mund te hapi nje shortcut per te kryer foto ,selfie apo video. Ne Maps mund te shperndani vendodhjen apo te shihni rrugen per ne shtepi.

smartphone i perdorur ne shitje online Dyqan Taxi

Kamera

Kamera eshte me rezolucion te larte dhe me nje qark te integruar per optimizimin e cilesise se fotos te iPhone 6S. iPhone 6S ka nje hapje te kameres me lens f/2.2.

Kjo eshte e rendesishme sepse nje hapje me e gjere e lens , lejon te hyje me shume drite te sensori i kameres duke shfaqur doto me te bukura.

celulare te perdorur nga USA

HDR eshte nje teknike qe kombinon drite te ndryshme ne te njejten shkrepje. Kjo mundeson nje foto me te paster ne ambiente me drite te ulet.

smartphone nga USA

 

Smartphone Nga USa

Software

Ne prezantim my model doli me iOS 9 , por sot mund te upgrade deri ne iOS 13.

Performanca

Ky model eshte shume i shpejte, i afte per te kryer te gjtha detyrat e caktuara gjate dites.

A9 SoC (System on a Chip) mundeson nje GPU te shpejte GPU dhe nje procesor me dy berthama te graduara ne 1.8GHz sejcila, dhe 2GB RAM.

2GB RAM nuk eshte memorje e larte por Apple si gjithmone nuk ka nevoje per me shume RAM per te patur nje performance te larte njesoj si nje Android me 4 apo 6 GB RAM.

Bateria

Bateria te iPhone6s mendohej se do te ishte problem por edhe nje here Apple u tregoi te gjitheve se optimizimi software-it nuk ka nevoje per bateri me te fuqishme.

Pse duhet te blej iPhone 6S te perdorur nga USA ?

Faktori kryesor eshte Cmimi. Ne kete kategori nuk mund te gjendet asnje telefon tjeter qe te konkuroj iPhone 6S dhe me iOS 13.

Specifikat e iPhone 6S te perdorur | Price | Cmimi 

Marka : iPhone
Rrjeti : 4GB
RAM : 2GB
Procesori : Dual-core 1.84 GHz Twister
Sistemi iOS 13
Ekrani : 4.7 inch
Kamera: 12 MP Dual-LED dual-tone flash, HDR
Selfie : 5 MP face detection, HDR,panorama

Main Menu

iPhone 6s i Perdorur USA Pa Gervishtje Grade A Gold