Redmi 7a Xiaomi Smartphone | Black

13,110L

In stock

Kategoria:

XIAOMI REDMI 7A

Xiaomi Redmi 7A – Black Smartphone ne Dyqan Taxi.

Xiaomi Redmi 7A Black ka nje ekran HD Plus 5.45inch dhe eshte mundesuar nga nje procesor Snapdragon 439. Eshte i mbeshtetur nga nje bateri 4000mAh. Smartphone ka nje trup rezistent ndaj goditjeve dhe nje cmim te perballueshem  qe e ben ate te jete nje marreveshje e mire me buxhetin tuaj.

Telefoni eshte i ngarkuar me karakteristika te forta. Ka kamera te shkelqyer, bateri qe nuk dorezohet lehte dhe mbi te gjitha me karikim te shpejte. Ofron nje performance cilesore per fotografine dhe videot tuaja.

Telefoni vjen me nje aplikacion me opsionin Ndihme Urgjente SOS, qe kufizon perdorimin e telefonit nga femijet tuaj ne faqe ku ata nuk duhet te lundrojne. Ai gjithashtu dergon njoftime ne momentin kur femije tuaj hyjne ne shkolle apo vendodhjen e tyte. Telefoni vjen me nje modalitet minimalist per te moshuarit me ikona te medha.

Dizajn

Telefoni ka nje ekran HD 5.45inch plus dhe vjen me nje shtrese p2i rezistente ndaj sperkatjes. Ka nje trup polikarbonat me dimensione te hijshme prej 146.30*70.41*9.55mm. Peshon 150g. Redmi 7A vjen ne ngjyre te zeze. Fytyra juaj eshte celsi i sigurise.

Camera

Telefoni ka nje aparat fotografik te pasem me kamera 12MP me ndezje LED. Kamera e perparme eshte 5MP me suport per zhbllokimin e telefonit me ane te fytyres dhe me efekte zbukurimi qe ju ndihmon te klikoni selfie te bukura. Perdoruesit mund te kapin imazhe me cilesi te larte dhe te regjistrojne video me ngjyra te gjalla.

Performanca

Ky telefon inteligjent mundesohet nga Procesori Qualcomm SnapDragon 439 me GPU Adreno 505 . Smartphone i cili funksionon me Android 9.0 me funksion MIUI 10.

Bateria

Disponon nje bateri mamuth 4000mAh me mbeshtetje per karikim te shpejte qe siguron qe ju mos te jeni kurre vetem. Memorja e tij mund te zgjerohet deri ne 256GB permes nje Slot Micro SD Card.

Smartphone Xiaomi – Redmi 7A ne Dyqan Taxi

Redmi 7A Shitje Online ne Dyqan Taxi Tirane

Specifikat

Dimensionet: 146.3*70.4*9.6mm
Pesha: 165g
Dual SIM
Ekrani: 5.45inch
Sistemi Operativ: Android 9.0 Pie / MIUI 10.2.7
CPU: Octa-core (2×2.0 GHz Cortex-A53 & 6×1.45 GHz Cortex A53)
Kamera: 13MP
Selfie: 5MP


Blerje online te sigurta ne Shqiperi vetem prane Dyqan Taxi

Main Menu

Redmi 7a Xiaomi Smartphone | Black