S6 edge Samsung Galaxy Verizon – i Perdorur | Grade A

23,575L

In stock

Kategoria:

SAMSUNG GALAXY S6 EDGE VERIZON

S6 Edge – Samsung Galaxy Verizon i Perdorur | Grade A Price ne Dyqan Taxi

Samsung Galaxy i Perdorur, smartphone elegant nga natyra. Eshte ne gjendje pa gervishtje , funksional i gatshem per cdo lloj prove. Me parametra cilesore dhe pothuajse te pakonsumuar.

SAMSUNG GALAXY S6 EDGE I PERDORUR VERIZON

Eshte nje telefon inteligjent Android qe perfshine Android 6.0 Marshmallow dhe u zbulua ne Mars te 2015. Le te identifikojme specifikimet dhe pastaj pikat e forta  dhe atributet e tij.

Specifikimet e Projektimit

Madhesia eshte padyshim nje aspekt i rendesishem per blerjen e nje telefoni. celular. Madhesia e Samsung Galaxy S6 esHte 70.5mm*143.4mm*6.9mm per nje peshe neto prej 138g. Struktura e tij perbehet nga nje numer i madh elementesh ku perfshihet dhe xhami.

Specifikimet e Ekranit

Ekrani i tij funksion me teknologji Super Amoled per te ruajtur te gjitha lojrat, video, imazhet etj. Ky ekran 5.1inch propozon nje rezolucion prej 1440*2560px (QHD). Ky smartphone ka nje raport ekrani/madhesi prej 71%. Ekrani ku ju mund te shihni me shume. Nje dizajn cilesor dhe me ngjyra mahnitese. Trupi i tij i holle pershtatet me se miri me doren tuaj. I harkuar ne pjesen anesore te tij i jep me teper elegance dizajnit te jashtem.

Specifikimet e Harduerit dhe performances

Punon me nje procesor Samsung Exynos 7 Octa 7420 dhe nje procesor 4×2.1GHz ARM Cortex A57+4×1.5GHz. Ky smartphone perfshine nje procesor arkitekture 64-bit. Lidhru me pjesen grafike Galaxy S6 Edge perdor karten grafike ARM Mali-T760 MO8.

Galaxy S6 Edge Vjen i armatosur me 3GB RAM. Do te keni mundes te perdorni 32G  memorje per te ruajtur te dhenat tuaja, imazhet, kujtimet, filma dhe gjithcka tjeter qe ju deshironi.

Specifikimet e kameras S6 Edge i Perdorur

Samsung Galaxy S6 eshte siguruar se bashku me nje kamera te pasme 16MP dhe nje lente me nje hapje f/1.9 modeli Sony IMX240 Exmor RS me blic. Tashme realizoni foto cilesore dhe ne ndricim te ulet. Kjo do te thote qe kameren mund ta perdorni ne cdo kohe. Nder shume karakteristika te kameres se ketij smartphone gjejme: fokusimin automatik, fotografim te vazhdueshem, hdr etj. Shkrepni me shume se vetem anen tuaj me te mire.

Samsung Galaxy S6 Edge | Specifikimet e baterise | Price

Bateria eshte Li-Ion me nje fuqi maksimale prej 2600 ampere 26mAh dhe me karikim te shpejte. Bateria qe ju mban ndezur ne cdo kohe.

Specifikat | S6 Edge ne Dyqan Taxi 

Dimensionet: 142.1*70.1*7mm
Pesha: 132g
Ekrani: 5.1inch
Gorilla Glass 4
Smartphone nga Samsung S6 Edge Verizon Android 5.0.2 (Lollipop), deri ne 7.0 (Nougat)
CPU: Octa-core (4×2.1 GHz Cortex-A57 & 4×1.5 GHz Cortex-A53)
ROM: 32GB
Kamera: 16MP
Selfie: 5MP
Bateri: 2600mAh

samsung galaxy s6 edge i perdorur ne dyqan taxi verizon


Blerje online te Sigurta ne Shqiperi ne Qendren me te Madhe Tregtare Online | Dyqan Taxi.

Main Menu

S6 edge Samsung Galaxy Verizon – i Perdorur | Grade A