Xiaomi Mi 5 | Smartphone | RAM 3GB | ROM 64GB

25,185L

In stock

Kategoria:

XIAOMI MI 5

Xiaomi Mi 5 | Best Smartphone | RAM 3GB | RAM 64GB | Bli online vetem ne Dyqan Taxi

Eshte nje telefon celular i krijuar nga kompania Xiaomi qe perfshin Android 6.0 Marshmallow dhe u prezantua ne shkurt te 2016. Me poshte do te zbulojme specifikimet teknike dhe me pas avantazhet e tij.

Specifikimet e Projektimit

Madhesia eshte sigurisht nje element thelbesor per blerjen e nje telefoni celular. Dimensionet e Xiaomi Mi 5 jane 68.5mm*144.6mm*7.3mm per nje peshe neto 129g. Perberja e Xiaomi Mi 5 perbehet nga nje larmi elementesh qe perfshijne materialin metalike, plastike etj.

Specifikimet e Ekranit

Projektuar me teknologji inovative, e cila qendron pas ekranit 5.15 inch.
Dizajnuar per te impresionuar, smartphone i holle dhe me peshe te vogel garantojne ndjesi spektakolare per duart tuaja gjate perdorimit. Ekrani perfshine teknologjine LCD IPS JDI. Lejon nje rezolute prej 1080x1920px.
Raporti ekran/madhesi eshte prej nje madhesi 73%. Ky ekran perfshine karakteristika te ndryshme si raporti i kontrastit 1400:1, xhamin gorilla etj.

Specifikimet e Harduerit dhe performances

Ky smartphone perdor nje procesor Qualcomm Snapdragon 820 MSM8996 1.8GHz. Lidhur me pjesen grafike, Xiaomi Mi 5 perfshine kartelen grafike Adreno 530 510MHz. Ofron RAM 3GB. Ju mund te perdorni 64GB memorje te brendshme per te ruajtur cdo foto, video, muzike apo dokument qe ju duhet perhere me vete.

Specifikimet e Kameras

Xiaomi me kamera ku sensori i ndjeshmerise identifikon me saktesi objektet ne afersi.
Piksel te medhenje dhe stabilizim optik i foots ne 4 drejtime te ndryshme per foto marramendese ne cdo situate.
Perjetoni telefonata te qarta edhe ne mjediset me te zhurmshme fale akordimit te kanalit audio te Xiaomi Mi 5.

Smartphone Xiaomi Mi 5 ne shitje

XIAOMI MI 5 NE DYQAN TAXI

Specifikimet

Rrjeti: 4G
Dimensionet: 144.6*69.2*7.3mm
Pesha: 129g (Qeramike)
Ekrani: 5.15inch
Xiaomi me Sistem operativ: Android 6.0 (Marshmallow), upgradable to Android 8.0 (Oreo); MIUI 10
CPU: Quad-core (2×1.8 GHz Kryo & 2×1.36 GHz Kryo)
RAM: 3GB
ROM: 64GB
Kamera: 16MP Dual-LED, panorama,HDR
Selfie: 4MP
Bateria: 3000mAh


Blerje online te Sigurta ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe Online ne Shqiperi.

Main Menu

Xiaomi Mi 5 | Smartphone | RAM 3GB | ROM 64GB