Xiaomi Redmi A1 | Smartphone | Black

20,585L

In stock

Kategoria:

XIAOMI REDMI A1

Xiaomi Redmi A1 | Smartphone | Blerje online dhe te sigurta ne Shqiperi | Dyqan Taxi

Xiaomi Mi A1 eshte ne te vertete nje smartphone Android nga marka Xiaomi qe perfshin Android 8.0 Oreo dhe u lancua ne Shtator 2017. Ne do te shohim specifikimet teknike, avantazhet dhe atributet ne kete smartphone Xiaomi.

Specifikimet e projektimit

Madhesia eshte bere nje aspekt domethenes per zgjedhjen e nje smartphone. Dimensionet e Xiaomi Mi A1 jane 75.8 mm x 155.4 mm x 7.3 mm (gjeresia x lartesia x thellesi) per nje peshe neto prej 165 g. Perberja e Xiaomi Mi A1 perfshin nje mori elementesh si alumini, metal etj.

Specifikimet e ekranit

Ekrani i smartphone Xiaomi Redmi A1 perdor teknologjine LCD IPS per te shfaqur te gjitha fotot, lojerat video etj. Ekrani i meposhtem propozon nje rezolute prej 1080 x 1920px (FHD) per nje diagonale te ekranit prej 5.5 5 inç. Te zbulosh zonen e perdorshme te ekranit te Xiaomi Mi A1 nuk eshte e veshtire. Ne analizojme perqindjen e zones se ekranit ne lidhje me dimensionet e telefonit celular. Sa me e larte te jete perqindja, aq me shume i madh do te jete ekrani. Ky smartphone ka nje raport ekrani / madhesie prej 70%.

redmi mi a1 ne dyqan taxi xiaomi smartphone

Ekrani i Xiaomi Mi A1 vjen me karakteristika si: raporti i kontrastit 1000: 1, 2.5d xhami i gorilles 3 corning, ekran xhami i lakuar 2.5d, njoftime te drejtuara, multi-prekje , butona fizike etj.

Specifikimet e harduerit dhe performances

Smartphone Xiaomi Mi A1 funksionon me nje procesor Qualcomm Snapdragon 625 MSM8953 dhe nje ARM Cortex-A53 Octa-Core me nje shpejtesi orari 2 GHz. Smartphone i meposhtem vjen me nje procesor arkitekture 64-bit.

Lidhur me pjesen grafike, perfiton nga kartela grafike Qualcomm Adreno 506.

Ju jeni ne gjendje te perdorni memorjen e tij per te mbajtur te dhenat tuaja, fotografi, kujtime, filma, kenge etj. Do te keni mundesi te vendosni memorie plotesuese per shkak te pranise se nje SD SLOT Card.

Specifikimet e kameras

Xiaomi Mi A1 eshte ndertuar se bashku me nje kamera ta pasme 12MP dhe nje lente me nje hapje prej modeli f / 2.2 Omnivision OV12A10 dhe tipit CMOS me blic LED te dyfishte.

Nder karakteristikat e tjera te kameres se ketij smartphone, gjejme: video 4k, autofokus, xhirime te vazhdueshme, zmadhim dixhital, kamera dopio etj.

Specifikimet e baterise

Bateria Xiaomi Mi A1 eshte tip Li-Polimer me nje kapacitet te plote ngarkese prej 3080mAh amper (jo i levizshem).

xiaomi redmi a1 ne dyqan taxi

Smartphone Xiaomi ne Dyqan Taxi

Specifikimet Xiaomi Redmi A1

Rrjeti:4G
Dimensionet: 155.4*75.8*7.3mm
Pesha:165g
Ekrani:5.5inch
Redmi A1 me Sistem operativ:Android 7.1.2 (Nougat), upgradable to Android 9.0 (Pie); Android One
CPU:Octa-core 2.0 GHz Cortex-A53
Kamera:12+12MP LED flash, panorama,HDR
Selfie:5MP
Bateria:3080mAh


Blerje online ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe tregtare Online ne Shqiperi. 

Main Menu

Xiaomi Redmi A1 | Smartphone | Black