Redmi note 8 – Xiaomi Smartphone | MIUI 10

30,935L

In stock

Kategoria:

Redmi Note 8

Redmi Note 8 – Xiaomi Smartphone | MIUI 10 ne Dyqan Taxi.

Smartphone i cili u lancua ne 29 Gusht 2019. Telefoni vjen me nje ekran me prekje 6.39inch me nje rezolute prej 1080×2340 piksel dhe nje raport  19.5:9.

Mundesohet nga nje procesor Octa Core Qualcomm Snapdragon 665. Vjen me 4GB RAM. Smartphone i cili ekzekuton performancen e tij me Android 9 Pie dhe mundesohet nga nje bateri jo e levizshme 4000mAh.

Persa i perket kamerave te tij ka nje aparat fotografik te pare 48MP, te dyte 8MP. te trete 2MP dhe nje te katert 2MP. Kamera e pasme ka fokusim automatik.  Ne pjesen e parme suporton nje aparat fotografik 13MP per selfie.

Operon me Xiaomi MIUI 10 bazuar ne Android 9 Pie dhe paketon 64GB memorje te brendshme. Smartphone i dyfishte ( GSM dhe GSM) qe pranon kartat Nano SIM dhe Nano SIM.

Opsionet e lidhjes se Redmi Note 8 Miui 10 perfshijne WiFi 802.11a/b/g/n/ac, GPS, USB Type-C, 3G dhe 4G.  Sensoret ne telefon perfshijne akselerometrin, sensorin e drites se ambientit, magnetometrin dhe sensorin e gjurmeve te gishterinjve.

Smartphone nga Xiaomi

Xiaomi Redmi Note 8 Dyqan Taxi Tirane

Specifikat 

Marka: Xiaomi
Modeli: Redmi Note 8 ne Dyqan Taxi
Pesha: 190g
Kapaciteti i Baterise: 400mAh
Bateri e Palevizshme
Ekrani: 6.39inch
Rezolucioni: 1080x2340px
Gorilla Glass
Procesori: Octa Core Qualcomm Snapdragon 665
RAM: 4GB
Internal Storage: 64GB
Camera: 48MP+8MP+2MP+2MP
Selfie: 13MP
Sistemi Operativ: Android 9 Pie


Blerje online dhe te sigurta ne Shqiperi vetem ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe tregtare online.

Main Menu

Redmi note 8 – Xiaomi Smartphone | MIUI 10