Doogee X20 Smartphone 2GB RAM 16GB ROM Online

10,235L

In stock

Kategoria:

DOOGEE X20 – 2GB RAM

Doogee X20 | Smartphone Firmware 7 Bateri 2580 mah | Celulare | Blerje online | Dyqan Taxi 

Smartphone Doogee | Performance e fuqishme!

Dizajn i holle me nje ekran 5.0inch per te dhuruar nje fushe te gjere shikimi.
Mbulon nje pjese te konsiderueshme te siperfaqes se perparme, ju mund te shijoni nje eksperience te cilesise kinematike ne nje kornize te holle qe pershtatet me lehtesi me duart tuaja.
Shtresa transparente e qendrueshme mbron ekranin nga gervishtjet duke siguruar ndriçim me te gjate.

Procesori konsumon me pak energji per perdorim afatgjate.
Punoni dhe luani me lehtesi fale procesorit i cili siguron nje performance te shkelqyer.

Merrni fotografi te mrekullueshme

Sensori i drites me cilesi te larte prodhon detaje reale.
Shkrepni selfie duke perdorur kameren e perparme dhe merrni rezultate mahnitese cdo here me Doogee Smartphone.

Mbeshtet perdorimin e njekohshem te dy kartave SIM per te dhenat dhe thirrjet telefonike.
Vjen me aftesi me te zgjuara dhe me te shpejta.

DOOGEE X20 2GB RAM

Doogee X20 Smartphone ne Shitje ne Shqiperi

 

Eshte nje smart phone Android nga kompania Doogee i cili funksionon me sistemin Android 7.0 Nougat dhe eshte prezantuar ne Korrik 2017 

Dizajni i thjeshte qe duron goditjet

Madhesia eshte nje element i rendesishem ne zgjedhjen e nje smartphone. Dimensionet e X20 jane 71.9 mm x 145.5 mm x 8.8 mm dhe nje peshe 174 g.
Doogee X20 disponohet ne ngjyrat , D zeze, Shampanje gold, dhe gri .

Specifikat e ekranit te DOOGEE X20

Ekrani eshte i teknologjise LCD IPS dhe mund te shihni me kuqlitet te larte fotot apo lojrat..
Rezolucioni i ekranit 720 x 1280px (HD) per nje madhesi diagonale 5″ inch.
Ky Smartphone ka nje perqindje midis madhesise dhe ekranit prej 66%.Ekrani ka disa opsione si: 1000:1 contrast ratio, capacitive, multi-touch.

Hardware dhe Performanca me e mire.

Ka ne zemer nje procesor MediaTek MT6580 dhe ARM Cortex-A7 MPcore Quad-Core i konfiguruar ne shpejtesine 1.3 GHz . Ky celular nuk ka procesor 64-bit.

Per anen grafike ky smartphone perdor karte grafike ARM Mali-400 MP2

I armatosur me 2 GB RAM. Gjithashtu 16 GB of memorje e brendshme per te ruajtur data, foto, memorje, arkiva, muzike mp3  …. Nese keni nevoje per me shume, Shtoni nje karte memorje.

Specifikat e kameres

Smartphone Doogee X20 ka ne dispozicion nje kamera 5 Mpx dhe nje lens me  f/2.8 te pajisur me drite LED.

Ne opsionet e kameres gjenden : autofocus, continuous shooting, digital zoom, exposure compensation, face detection, geotagging, hdr, iso settings, panorama, scene mode, self-timer, touch focus, white balance settings

Lidhja ne rrjet me Doogee X20

Qarku i Wifi i vendosur te Doogee X20 ju lejon te lidheni ne keto frekuenca: 802.11b, 802.11g, 802.11n (Wi-Fi Hotspot).

Gjithashtu ky celulare ( Online ) suporton Bluetooth 4.0. Karikim USB, USB Mass Storage, Sinkronizim USB me kompjuterin, OTA (Over-the-Air).

doogee x20

Specifikat e rrjetit

Doogee X20 eshte ndertuar per lidhje 3G (UMTS) dhe ne frekuencat: B1 (2100), B2 (1900), B5 (850). Smartphone i cili mund te punoje ne frekuencat 2G: B2 (1900), B3 (1800), B5 (850), B8 (900).Smart Phone Doogee X20 mund te punoje me dy karta ne te njejten kohe | Dual SIM Dual Standby (Micro SIM + Nano SIM)

Bateria

X20 ka Bateri te llojit Li-Ion  me nje kapacitet prej 2580 mAh (E cmontueshme).

Doogee X20 Me Firmware 7 | Smartphone 

Specifikat

Rrjeti:3G
Dual Sim
Dimensionet
: 72*145*9.5mm
Pesha: 144g
Ekrani: 5.0inch
Sistem operativ: Android 7.0 Nougat OS
CPU: Quad-Core 1.5 GHz ARM Cortex-A7
RAM: 2GB
ROM: 16GB
Kamera: 5+5MP
Selfie: 2MP
Bateri Doogee X20: 2580mAh


Blerje Celulare online & te sigurta ne Shqiperi | Dyqan Taxi

Main Menu

Doogee X20 Smartphone 2GB RAM 16GB ROM Online