Doogee X70 Best Specs – Black Smartphone

10,925L

In stock

Kategoria:

DOOGEE X70

Doogee X70 Black – Camera Review | Specs | Price ne Dyqan Taxi – X70 Doogee

Perjetoni pervojen unike te X70 Doogee HD me madhesi 5.5inch.
Gezoni nje ekran me te madh ne nje pajisje me permasa te vogla qe pershtatet mire ne dore dhe xhep.
Ju mund te shijoni nje eksperience te cilesise kinematike ne nje kornize te holle qe pershtatet me lehtesi me duart tuaja.

Doogee X70 eshte nje telefon celular Android i prodhuesit Doogee qe perfshin Android 8.0 Oreo dhe u zbulua ne gusht 2018. Le te sohim specifikimet dhe me pas aspektet me te mira te tij.

doogee x70 smartphone

Specifikimet e Projektimit

Madhesia eshte padyshim nje aspekt thelbesor per blerjen e nje smartphone. Me permasa 68.8mm*144.0mm*11.1mm dhe me nje peshe neto prej 167g eshte i pershtatshem per doren tuaj. Krijuar me nje larmi te gjere elementesh nder to dhe materiali plastike.

Specifikimet e ekranit

Nje ekran impresionues i cili perdor teknologjine LCD IPS per te shfaqur te gjitha imazhet, lojrat etj. Ky lloj ekrani 5.5inch jep nje rezolucion prej 540x1132px. Ky telefon ka nje raport ekrani/madhesi prej 76%. Ekrani i. tij perfsine karakteristika si: raporti i kontrastit 1000:1, multi-prekes etj.

doogee x70 ne dyqan taxi smartphone

Specifikimet e Harduerit dhe performances

Smartphone Doogee X70 perdor nje procesor Mediatek MT6580M dhe nje ARM Cortex-A7 Quad Core me nje shpejtesi orari 1GHz. Lidhur me pjesen grafike perfshine kartelen grafike ARM Mali-400 MP1. Doogge x70 permban RAM 2GB. Ju mund te perdorni 16GB memorie per te mbajtur dokumentet, fotot, kujtimet, arkivat etj. Mund te shtoni memorjen me ane te nje karte SLOT SD. Procesori konsumon me pak energji per perdorim afatgjate.
Punoni dhe luani me lehtesi me Doogee X70 fale procesorit i cili siguron nje performance te shkelqyer.

Specifikimet e Kameras

Doogee X70 eshte pajisur se bashku me nje kamera te pasme 8MP dhe nje lente me nje hapje prej modeli f/2.2 me Blic LED te dyfishte. Karakteristika te tjera te ketij smartphone kemi: fokusim automatik, fotografi te vazhdueshme, zmadhim dixhital, hdr, panorama etj. Tregoni aftesite tuaja fotografike me kete kamera te dyfishte. Kapeni momentin menjehere dhe shpejt, fale perdorimit me nje dore. Ju mund ti perdorni me lehte te gjitha opsionet e kameres.

Specifikimet e baterise

Bateria eshte e tipit Li-Ion me nje kapacitet maksimal prej 400mAh. Mbeshtet perdorimin e njekohshem te dy kartave SIM per te dhenat dhe thirrjet telefonike.
Vjen me aftesi me te zgjuara dhe me te shpejta.

Smartphone Doogee

Doogee X70 Specs | Black, Camera, Review, Price ne Dyqan Taxi.

Doogee X70 Dyqan Taxi Shitje Online ne Shqiperi

Specifikat Doogee | Smartphone

Rrjeti:3G
Dual Sim
Dimensionet
: 68.8*144*11.1mm
Pesha: 167g
Ekrani: 5.5inch
Sistem operativ: Android 8.1 Oreo
CPU: Quad-Core 1.3 GHz ARM Cortex-A7
RAM: 2GB
ROM: 16GB
Kamera: 8MP
Selfie: 5MP
Bateria: 4000mAh


Blerje online te sigurta ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe Tregtare Online ne Shqiperi.

Main Menu

Doogee X70 Best Specs – Black Smartphone