Samsung A6 Plus | Galaxy Smartphone 2018

28,750L

In stock

Kategoria:

SAMSUNG GALAXY A6 PLUS

Samsung A6 Plus | Galaxy Smartphone 2018 ne Dyqan Taxi

Eshte nje telefon inteligjent Android qe funksionon me Android 8.0 Oreo dhe u zbula ne Maj 2018. Le te shqyrtojme specifikimet teknike dhe avantazhet e tij.

Specifikimet e Projektimit

Madhesia eshte zakonisht nje aspekt mjaft i rendesishem per zgjedhjen e telefoni tuaj celular. Madhesia e GalaxyA6 plus eshte 75.7mm*160.1mm*7.9mm per nje peshe neto 191g.

Specifikimet e Ekranit

Galaxy A6 Plus perdor teknologjine Super Amoled per te shfaqur cdo gje qe ju dehshironi n ekran. Ky lloj ekrani 6inch propozon nje rezolute prej 1080x2220px. smartphone ku raporti ekran/madhesi qendron prej 75%. Gjithashtu perfsine vecori si: ekran xhami i lakuar 2.5d, kondesator, njoftime te drejtuara me ngjyra, xhami gorilla etj.

Specifikimet e Harduerit dhe Performances

Teelfoni Celular Galaxy A6Plus perdor nje procesor Qualcom Snapdragon 450 dhe nje ARM Cortex-A53 Octa Core me nje shpejtesi oresh 1.8GHz. Ky smartphone i shkelqyeshem perfshine nje procesor arkitekture 64-bit.
Sa i perket pjeses grafike perfshine kartelen grafike Qualcomm Adreno 506.

Galaxy A6Plus ka RAM 4GB. Ju jeni ne gjendje te perdorni 32GB memorje per te mbajtur informacionin tuaj, imazhe, kujtime, filma etj. Ju mund te fusni memorje shtese fale pranise se nje SD SLOT Card.

Specifikimet e Kameras

Eshte i pajisur se bashku me nje kamera te pasme 16MP dhe lente me hapje te modelit f/1.7 me blic LED te dyfishte.

Specifikimet e Baterise

Bateria Samsung Galaxy A6Plus eshte yip Li-Ion me nje kapacitet maksimal prej 3500mAh jo e levizshme.

Telefon Samsung Galaxy A6 Plus 2018 – 32gb Review

Samsung A6 Plus 2018 ne DyqanTaxi

Specifikat 

Marka : Samsung
Memorja: 32 GB
RAM : 3 GB
Procesori : Octa-core 1.8GHz ARM Cortex-A53 CPU Clock
Samsung Galaxy A6+ Smartphone nga Samsung me Android 8.0 OS
Rrjeti : 4G
Ekrani : 6.0 inch FHD +
Kamera: 16 +5 MP f/1.7 f/1.9
Selfie : 25 MP f/1.9

Galaxy A6 Plus Cmimi me i arsyeshem ne treg vetem online ne Dyqan Taxi!

Main Menu

Samsung A6 Plus | Galaxy Smartphone 2018