Samsung Galaxy S6 i Perdorur ne shitje – Grade A

24,150L

In stock

Kategoria:

SAMSUNG GALAXY S6

Smartphone Samsung Galaxy S6 i Perdorur | Buy Celular Galaxy S6 | Price ne Dyqan Taxi

Smartphone elegant nga natyra. Eshte ne gjendje pa gervishtje, funksional i gatshem per cdo lloj prove.

Mund te pershkruhet si telefon celular Android qe perdor Android 6.0 Marshmallow dhe u zbulua ne Mars 2015. Ne do te zbulojme specifikimet dhe pikat me te forta dhe tiparet e tij.

Specifikimet e Projektimit

Madhesia eshte zakonisht nje aspekt domethenes per zgjedhjen e telefonit celular me te mire. Dimensionet e Galaxy s6 jane 70.5mm*143.4mm*6.8mm per nje peshe prej 138g. Smartphone i bere nga nje grup elementesh perfshire ketu dhe xhamin.

Specifikimet e Ekranit

Ekrani i Smartphone Samsung Galaxy S6 perdor teknologjine  Super amoled per te shfaqur te gjitha fotot, lojerat etj. Ekrani 5.1inch jep nje rezolute prej 1440x2560px (QHD). Ky Smartphone ka nje raport ekrani/madhesi prej 71%.

Specifikimet e Harduerit dhe performances

Telefoni Celular Samsung Galaxy S6 integron nje procesor Samsung Exyons 7 Octa 7420 dhe nje procesor 4×2.1 GHz  ARM Cortes-A57 + 4×1.5GHz ARM Cortes-A53  Octa-Core me nje shpejtese 2.1GHz. Ky telefon i shkelqyer celular perfshine nje proces arkitekture 64-bit.

Vjen i armatosur me 3GB RAM. Ne te vertete mund te perdorni 64GB memorje per te ruajtur te dhenat tuaja, imazhet, kujtimet, arkivat etj.

Specifikimet e Kameres

Eshte i pajisur me nje kamera te pasme 16MP dhe nje lente me nje hapje prej modeli f/1.9 me blic LED. Kjo kamera do t’ju japi nje rezolucion te larte dhe nje pasteri te larte te fotos dhe videos. Video te qarta dhe ngjyra te gjalla .

Mids opsioneve te ndryshme te kameres do te gjeni edhe : autofocus, continuous shooting, digital zoom, exposure compensation, face detection, geotagging, hdr, iso settings, optical stabilization (ois), panorama, scene mode, touch focus, white balance settings

Lidhja me rrjetin

Qarku i Wifi te Samsung GalaxyS6 eshte dizajnuar per tu lidhur ne frekuencat e meposhtme: 802.11a, 802.11ac, 802.11b, 802.11g, 802.11n (Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot).

On the subject of wireless connectivity, this smartphone includes Bluetooth 4.1 LELow energy consumption. Furthermore to wireless connectivity, the Samsung GalaxyS6 is going to be also set up with USB charging, USB Mass Storage, USB synchronization with the PC, NFC, OTA (Over-the-Air), …

Specifikimet e Baterise

Bateria e GalaxyS6 eshte lloj Li-Ion me nje kapacitet te plote ngarkese prej 2550 mAh.

Celular Samsung Galaxy S6 i Perdorur

Specifikat

Memorja : 32GB
RAM :  3GB
Procesori : Octa-core 1.6 GHz Cortex-A53
Samsung Galaxy S6i Perdorur  Smartphone nga Samsung Android 5.0.2 (Lollipop) deri ne Android 8.0 (Oreo)
Rrjeti : 4G
Ekrani : 5.1 inch
Kamera: 16MP LED flash, auto-HDR, panorama
Selfie: 5MP
Bateria : 2550 mAh

samsung galaxy s6 buy online ne dyqan taxi


Buy Samsung Galaxy S6 | Best Price ne Dyqan Taxi!

Main Menu

Samsung Galaxy S6 i Perdorur ne shitje – Grade A