Samsung Galaxy S7 i Perdorur – Grade A

26,450L

In stock

Kategoria:

SAMSUNG GALAXY S7

Samsung Galaxy S7 i Perdorur Grade A | Price ne Dyqan Taxi

Smartphone elegant nga natyra. Eshte ne gjendje pa gervishtje, funksional i gatshem per cdo lloj prove.

GalaxyS7 është një telefon inteligjent Android i krijuar nga prodhuesi Samsung që punon me Android 6.0 Marshmallow dhe u zbulua në shkurt 2016. Ne do të eksplorojmë specifikat dhe pikat e forta te tij.

Specifikimet e projektimit

Madhësia është padyshim një faktor domethënës për zgjedhjen e telefonit tuaj celular. Madhësia e Samsung GalaxyS7  është 69,6 mm x 142.4 mm x 7.9 mm (gjerësia x lartësia x thellësi) për një peshë neto prej 152 g. Përbërja e Samsung Galaxy S7 perfshine një numër i madh te përbërësve përfshirë aliazh alumini, qelqi etj.

Samsung GalaxyS7 është prodhuar padyshim që të përballet me rreziqe si gervishtjet, goditja dhe ti rezistoje atyre për shkak të certifikimit (s) të IP68.

Specifikimet e ekranit

Ekrani i smartphone Samsung Galaxy S7 përfshin teknologji Super Amoled për të shfaqur të gjitha fotot, lojërat etj. Ky ekran propozon një rezolutë prej 1440 x 2560px (QHD) për një diagonale të ekranit prej 5.1inç. Të kuptosh zonën e përditshme të ekranit të Samsung Galaxy S7 nuk është e vështirë. Ne përcaktojmë sasinë e përqindjes së ekranit në lidhje me madhësinë e telefonit celular. Sa më e lartë të jetë përqindja, aq më shumë do të keni një ekran të madh ekrani (bezel më pak). Ky smartphone ka një raport ekrani / madhësie prej 72%.

Ekrani i Samsung Galaxy S7 përmban karakteristika të tilla si: raporti i kontrastit 1500: 1, ekran xhami i lakuar 2.5d, e njoftime kondensuese, me ngjyra të drejtuara, xhami gorilla corning 4, njoftime të udhëhequra, multi-prekje, rezistente ndaj zeros, prekje të ndjeshme.

Specifikimet e harduerit dhe performancës

Telefoni GalaxyS7 funksionon me një procesor Samsung Exynos 8 Octa 8890 2.3 dhe një Quad 2.3GHz (Custom Core) + 1.6GHz Quad (Cortex-A53) Octa-Core me një shpejtësi orari 2.3 GHz. Ky smartphone zotëron një procesor arkitekture 64-bit

Sa i përket pjesës grafike, Samsung Galaxy S7 përdor kartelën grafike të Arm Mali-T880 Mp12, 650 Mhz.

Samsung GalaxyS7 përmban RAM 4 GB. Do të keni mundësi të përdorni 32 GB memorje për të mbledhur informacionin tuaj, fotografi, kujtime, arkiva, këngë. Ju mund të vendosni karte memorje shtesë per me teper hapesire.

Specifikimet e kamerës

Samsung Galaxy S7 është ndërtuar me një kamerë të pasme 12 Mpx dhe një lente me një hapje prej modeli f / 1.7 Sony model IMX260 Exmor RS dhe lloji BRITECELL me blic LED të dyfishtë.

Ndër karakteristikat e ndryshme të tjera të kamerës së këtij smartphone, gjejmë: fokusim, fotografim të vazhdueshëm, hdr, ambiente iso, stabilizim optik (ois), panoramë, e papërpunuar, modaliteti i skenës, fokusi i prekjes, cilësimet e ekuilibrit të bardhë

GalaxyS7 është krijuar për të operuar vetëm një kartë SIM.

Specifikimet e baterisë

Bateria Samsung GalaxyS7 është lloj Li-Ion me një fuqi maksimale prej 3000 mAh amperë (Karikim i shpejtë).

SAMSUNG GALAXY S7 | Price

Specifikat

Memorja : 32GB
RAM :  4GB
Procesori : Octa-core (4×2.3 GHz Mongoose & 4×1.6 GHz Cortex-A53)
Samsung GalaxyS7 i Perdorur  Smartphone nga Samsung Android 6.0 (Marshmallow), deri ne 8.0 (Oreo)
Rrjeti : 4G
Ekrani : 5.1 inch
Kamera: 12MP
Selfie: 5MP
Bateria : 3000 mAh


Blerje online ne Shqiperi ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe Tregtare online

Main Menu

Samsung Galaxy S7 i Perdorur – Grade A