Samsung Galaxy S9 64 GB ROM | 4 GB RAM

63,825L

In stock

Kategoria:

SAMSUNG GALAXY S9

Smartphone Samsung Galaxy S9 Specs Black Height | Price | DyqanTaxi

Mund te pershkruhet si smartphone qe perfshin Android 8.0 Oreo dhe u prezantua ne Shkurt 2018.
Ne do te eksplorojme specifikimet dhe pikat e forta te Galaxy S9.

Specifikimet e Projektimit

Madhesia eshte bere nje faktor shume i rendesishem per blerjen e nje telefoni celular. Madhesia e Galaxy S9 eshte 68.7mm*147.7*8.5mm per nje peshe 163g. Perberja e Smartphone Samsung Galaxy S9 permban nje mori elementesh sic eshte xhami.  Smartphone i Certifikuar me IP68.

Specifikimet e ekranit

Ekrani i Galaxy S9 shfrytezon teknologjine Amoled per te shfaqur te gjithe fotografite, lojrat, videot etj. Ky ekran 5.8inch jep nje rezolucion prej 1440x2960px (QHD+). Galaxy S9 ka nje raport ekrani/madhesi prej 84%.

Specifikimet e Harduerit dhe Performances

Telefoni Celular Galaxy S9 funksonon me nje procesor Exynos M3 + 4×1.79GHz ARM Cortex-A55 Octa-Core me nje shpejtesi orari 2.7GHz. Ka 4GB RAM LPDDR4X. Ju mund te perdorni 128GB memorje qe ai disponon per te ruajtur te dhenat tuaja.

Specifikimet e Kamera

Galaxy S9 eshte i pajisur me nje kamera te pasme 12MP dhe nje lente.

Specifikimet e Baterise

Bateria e Galaxy s9 eshte tip Li-Ion me nje kapacitet te plote ngarkese 3000mAh.

Samsung Galaxy S9 Specs – Black, Height | Best Price

Samsung Galaxy S9 ne shitje Dyqan Taxi

Specifikat

Marka : Samsung
Rrjeti : 4GB
Memorja : 64 GB
RAM : 4 GB
Procesori : Octa Core 4×2.8GHz Kryo 385 + 4×1.8GHz Kryo 385 CPU Clock
Smartphone nga Samsung me Android 8.0 Oreo me Samsung Experience 9.0 UI
Ekrani : 5.8 inch Super AMOLED QHD+
Kamera: 12 Megapixels f/1.5-2.4
Selfie : 8 MP

Main Menu

Samsung Galaxy S9 64 GB ROM | 4 GB RAM