Xiaomi Mi 8 Lite | Smartphone | RAM 4GB | ROM 64GB

28,635L

In stock

Kategoria:

XIAOMI MI 8 LITE 

Xiaomi Mi 8 Lite | Smartphone | RAM 4GB | ROM 64GB | Bli online celulare ne Dyqan Taxi

Xiaomi Mi8 Lite eshte ne te vertete nje smartphone Android i krijuar nga kompania Xiaomi qe permban Android 8.0 Oreo dhe u prezantua ne Shtator 2018. Ne do te zbulojmë specifikimet dhe pikat e forta dhe atributet per kete smartphone.

Specifikimet e projektimit

Madhesia eshte sigurisht nje aspekt i rendesishem per zgjedhjen e smartphone me te mire. Dimensionet e Xiaomi Mi 8 Lite tuaj jane 75.8 mm x 156.4 mm x 7.5 mm (gjeresia x lartesia x thellesi) per nje peshe neto prej 169 g. Perberja e celulare Xiaomi Mi 8 mbulon nje larmi te gjere elementesh perfshire xhamin, metalin. xiaomi mi 8 lite ne dyqan taxi

Specifikimet e ekranit

Ekrani per smartphone tuaj perdor teknologjine LCD IPS per te shfaqur te gjitha fotot, lojerat, videot dhe gjithcka tjeter qe ju deshironi. Ky ekran propozon nje rezolute prej 1080 x 2280px (FHD +) per nje diagonale te ekranit prej 6.26 inç. Percaktimi i zones se shfrytezueshme te ekranit te Xiaomi Mi 8 Lite tuaj eshte shume e lehte. Ne kontrollojme raportin e ekranit ne krahasim me proporcionet e smartphone. Sa me e madhe te jete perqindja, aq me shume do te keni nje ekran te gjere. Ky smartphone ka nje raport ekrani/madhesie prej 82%.

Ekrani i Xiaomi Mi8 Lite eshte i perbere nga karakteristika te tilla si: ekran xhami i lakuar 2.5d, kondensues, xhami gorilla rezistent ndaj gervishtjeve etj.

Specifikimet e harduerit dhe performances

Perdor nje procesor Qualcomm Snapdragon 660 MSM8976 2.0Ghz dhe nje 4x Kryo 260 2.0 Ghz – 4x Kryo 260 1.8 Ghz Octa-Core me nje shpejtesi orari 2 GHz. Ky smartphone perfshin nje procesor arkitekture 64-bit.

Sa i perket pjeses grafike, Xiaomi Mi8 Lite funksionon me karten grafike Adreno 512.

Xiaomi Mi8 Lite vjen i armatosur me 4GB RAM te llojit RAM LPDDR4X. Do te keni mundesi te perdorni 64GB memorie per te ruajtur te dhenat tuaja, fotot, kujtimet, skedaret etj. Ju jeni ne gjendje te integroni shume me teper memorie fale pranise se një SLOT SD.

Specifikimet e kameres

Xiaomi Mi8 Lite eshte e pajisur se bashku me nje kamere te pasme 12.2 Mpx dhe nje lente me nje hapje prej f / 1.9 modeli Sony IMX363 Exmor RS dhe lloji CMOS me blic LED. Kamera e pasme e Xiaomi Mi8 Lite ka nje ndjeshmeri te lehte nga 100 – 3200 ISO.

Nder listen e veçorive te tjera te kameres se ketij smartphone, gjejme: video 4k, autofokus, fotografim te vazhdueshem, stabilizim dixhital i imazhit, zmadhim dixhital, kamera dopio etj.

Specifikimet e baterise

Bateria Xiaomi Mi 8 Lite eshte lloj Li-Polimer me nje fuqi maksimale prej 3350 mAh ampere. 

Smartphone Mi 8 Lite nga Xiaomi ne Dyqan Taxi

xiaomi mi 8 lite ne dyqan taxi

Specifikimet

Rrjeti:4G
Dimensionet: 156.4*75.8*7.5mm
Pesha:169g
Ekrani:6.26inch
Xiaomi Mi 8 Lite me Sistem operativ:Android 8.1 (Oreo), upgradable to Android 9.0 (Pie); MIUI 10.2
CPU:Octa-core (4×2.2 GHz Kryo 260 & 4×1.8 GHz Kryo 260)
RAM:4GB
ROM:64GB
Kamera:12+5MP Dual-LED, panorama,HDR
Selfie:24MP
Bateria:3350mAh


Blerje online te sigurta ne Shqiperi vetem ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe Online 

Main Menu

Xiaomi Mi 8 Lite | Smartphone | RAM 4GB | ROM 64GB