Xiaomi Mi Mix 2 | Smartphone | RAM 4GB | ROM 64GB

38,514L

In stock

Kategoria:

XIAOMI MI MIX 2

Xiaomi Mi Mix 2 | Smartphone | RAM 4GB | ROM 64GB | Blerje online  ne Dyqan Taxi

Mi Mix eshte telefoni i pare qe disponon ekranin totalisht te plote.
Xiaom Mi Mix 2 mund te pershkruhet si telefon celular Android i prodhuesit Xiaomi qe punon me Android 7.0 Nougat dhe u lancua ne Shtator te 2017. Le te shohim specifikat dhe me pas pikat e forta per kete Smartphone.

Specifikimet e Projektimit

Madhesia eshte padyshim nje faktor shume i rendesishem per blerjen e nje telefoni celular. dimensionet jane 75.5mm*151.8mm*7.7mm per nje peshe neto 185g. Perberja e tij perfshine nje larmi materialesh si qeramika, metale etj.

Specifikimet e ekranit

Xiaomi Mi Mix 2 perfiton nga teknologjia LCD IPS Sharp per te shfaqur cdo gje qe ju deshironi ne nje tjeter dimension. Ky ekran i shkelqyeshem 5.99inch jep nje rezolute prej 1080x2160px. Raporti i Ekranit/madhesine e ketij smartphone qendron prej 80%. Karakteristika te tjera te ekranit : raporti i kontrastit 1500:1, ekran xhami i lakuar etj.

Specifikimet e harduerit dhe performances

Ky telefon xelular  perdor nje procesor Qualcomm Snaapdragon 835 dhe nje procesor 4×2.45GHz Kryo dhe nje Kryo Octa-Core me nje shpejtesi oresh 2.45GHz. Per te rritur shpejtesine dhe me teknologjine me te fundit te memorjes UFS21.Ne lidhje me pjesen grafike perdor karten grafike Qualcomm Adreno 540. Vjen me 4GB RAM te tipit LPDDR4. Ju mund te perdorni 64GB memorje per te ruajtur cdo gje qe ju deshironi si foto, video, dokumenta, mesazhe etj.

smartphone xiaomi mi mix 2 ne dyqan taxi

Specifikimet e kameras

Foto marramendese ne cdo situate.
Eshte ndertuar sebashku me nje kamera te pasme 12MP me nje lente me hapje te modelit f/2.0 Sony me blic LED te dyfishte. Moduli i kameres se perparme eshte 50% me i vogel se modulet tipike, skajet e harkuara ofrojne nje fushepamje me te gjere. Nder karakteristika te tjera te kameras gjejme: video 4K, fokusim automatik, fotografim te vazhdueshem, zmadhim dixhital etj.

Specifikimet e baterise 

Bateria Xiaomi Mi Mix 2 eshte Li-polimer me nje kapacitet maksiamle prej 3400mAh.

Xiaomi Mi Mix 2 eshte dizajnuar per te impresionuar me trupin prej qeramike i lakuar nga te gjitha anet, zonen rreth kameres te veshur me ar 18 karat dhe kornizen prej alumini per me shume fortesi.
Te gjitha keto garantojne ndjesi spektakolare per duart tuaja gjate perdorimit.

SMARTPHONE XIAOMI | NE DYQAN TAXI

Specifikimet

Rrjeti:4G
Dimensionet: 151.8*75.5*7.7mm
Pesha:185g (Qeramike)
Ekrani:5.99inch
Xiaomi me Sistem operativ:Android 7.1 (Nougat), 8.0 (Oreo), planned upgrade to Android 9.0 (Pie); MIUI 10
CPU:Octa-core (4×2.45 GHz Kryo & 4×1.9 GHz Kryo)
RAM:4GB
ROM:64GB
Kamera:12MP Dual-LED, panorama,HDR
Selfie:5MP
Bateria:3400mAh

xiaomi mi mix 2 ne dyqan taxi


Blerje online te sigurta ne Shqiperi vetem ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe Tregtare Online

Main Menu

Xiaomi Mi Mix 2 | Smartphone | RAM 4GB | ROM 64GB