Xiaomi Redmi S2 | Smartphone | Black

20,700L

In stock

Kategoria:

XIAOMI REDMI S2

Xiaomi Redmi S2 | Smartphone | Black | Shitje Online ne Dyqan Taxi

Eshte nje telefon celular Android nga prodhuesi Xiaomi qe punon me Android 8.0 Oreo dhe u zbulua ne maj 2018. Le te identifikojme specifikimet teknike dhe me pas avantazhet dhe atributet e ketij smartphone.

Specifikimet e projektimit

Madhesia eshte padyshim nje faktor thelbesor per blerjen e smartphone me te mire. Dimensionet smartphone-it tuaj te mahnitshme jane 77.3 mm x 160.7 mm x 8.1 mm (gjeresia x lartesia x thellesi) per nje peshe neto prej 170 g. Struktura e Xiaomi Redmi S2 eshte e  perbere nga nje larmi artikujsh e cila perfshin metalin etj. 

Specifikimet e ekranit

Ekrani perfiton nga teknologjia LCD IPS per te treguar te gjitha imazhet, lojërat etj. Ky lloj i ekranit te ekranit propozon nje rezolute prej 720 x 1440px (HD +) per nje diagonale te ekranit prej 5.99″ inç. Te kuptosh zonen e perditshme te ekranit te Xiaomi RedmiS2 eshte e lehte. Ne vleresojme perqindjen e ekranit ne krahasim me madhesine e telefonit celular. Sa me e madhe te jete perqindja, aq me shume do te keni nje ekran te madh. Ky smartphone ka një raport ekrani/madhesie prej 74%.

Ekrani i Xiaomi Redmi S2 eshte i perbere nga karakteristika si: raport i kontrastit 1000: 1, njoftime te drejtuara etj.

smartphone xiaomi redmi s2 ne dyqan taxi

Specifikimet e harduerit dhe performances

Smartphone Black Xiaomi Redmi S2 funksionon me nje procesor Qualcomm Snapdragon 625 MSM8953 dhe nje ARM Cortex-A53 Octa-Core me nje shpejtesi orari 2 GHz. Smartphone i meposhtem permban nje procesor arkitekture 64-bit.

Sa i perket pjeses grafike, Xiaomi Redmi S2 funksionon me karten grafike Qualcomm Adreno 506.

Do te keni mundesi te perdorni memorjen e tij per te ruajtur dokumentet, fotot, kujtimet, skedaret, melodite e preferuara etj. Do te jeni ne gjendje te integroni memorie shtese permes pranise se nje SD SLOT.

Specifikimet e kameras

Eshte ndertuar me nje kamera te pasme 12MP dhe nje lente me nje hapje prej modeli f / 2.2 Sony model IMX486 Exmor RS dhe tipi CMOS me blic LED te dyfishte.

Nder karakteristikat e ndryshme te tjera te kameres se ketij smartphone, ne gjejme: fokusim automatik, fotografim te vazhdueshem, stabilizim dixhital te imazhit, zmadhim dixhital, hdr etj.

Specifikimet e baterise

Bateria eshte tip Li-Polimer me nje kapacitet te plote ngarkese prej 3080 mAh amper.

Smartphone Xiaomi Redmi S2 ne Dyqan Taxi

smartphone xiaomi redmi s2

Specifikimet

Rrjeti:4G
Dimensionet: 160.7*77.3*8.1mm
Pesha:170g
Ekrani:5.99inch
Celulare me Sistem operativ:Android 8.1 (Oreo), upgradable to Android 9.0 (Pie); MIUI 10.3
CPU:Octa-core 2.0 GHz Cortex-A53
Kamera:12+5MP Dual-LED, panorama,HDR
Selfie:16MP
Bateria:3080mAh


Blerje online ne Shqiperi vetem ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe Tregtare Online | Shitje Online

Main Menu

Xiaomi Redmi S2 | Smartphone | Black