J7 Max Samsung Galaxy | Android smartphone

25,070L

In stock

Kategoria:

SAMSUNG GALAXY J7 MAX

J7 Max 2017 Samsung Galaxy ne Dyqan Taxi 

Eshte nje telefon celular qe perfshin Android 7.0 Nougat dhe u prezantua ne Korrik 2017.
Le te shohim specifikimet teknike dhe atributet e mira te ketij smartphone.

Specifikimet e Projektimit

Madhesia eshte ne te vertet nje aspekt thelbesor per zgjedhjen e nje smartphone. Madhesia e ketij smartphone Galaxy  eshte 78.8mm*156.7mm*8.1mm per nje peshe prej 179g. Perberja e Galaxy J7Max permban dhe metalin.

Specifikimet e Ekranit

Ekrani i smartphone -it Galaxy J7Max perfshin teknologjine PLS per te shfaqur te gjitha fotot, lojerat, videot etj. Ekrani 5.7inch jep nje rezolucion prej 1080x1920px (FHD). Ky smartphone ka nje raport ekrani/madhesie prej 72%.  Samsung Galaxy J7 Max permban vecori si: ekran xhami i lakuar 2.5d, plot ngjyra etj.

Specifikimet e Harduerit dhe Performances

Telefoni Galaxy J7 Max integron nje procesor Media Tek Helio P20 dhe nje Octa-Core 8×2.3 GHz Cortex-A53 .

Specifikimet e Kameras 

Celular Galaxy J7Max eshte siguruar se bashku me nje kamera te pasme 13 MP dhe nje lente me hapje prej modeli f/1.7 te panjohur dhe lloji ISPOCELL me blic LED.
Nder karakteristika te tjera te ketij smartphone gjejme: fokusim automatik, fotografim te vazhdueshem, zmadhim dixhital, hdr, fokus i prekjes etj.

Specifikat e lidhjes  

Chipi WIFI eshte krijuar per te’ju lejuar te lidheni me keto lloje rrjetesh:
802.11a, 802.11b, 802.11g, 802.11n etj. Permban Bluetooth 4.2.

Specifikimet e Baterise

Bateria eshte tip Li-Ion me nje kapacitet te plote ngarkese prej 3300mAh (jo i levizshem)

Samsung Galaxy J7 Max 2017

Dyqan Taxi Shit Blerje j7 2017 Samsung

Specifikat

Memorja : 32GB
RAM :  4GB
Procesori : Octa-core (4×2.35 GHz Cortex-A53 & 4×1.65 GHz Cortex-A53)
Android 7.0 (Nougat), deri ne  Android 8.0 (Oreo)
Rrjeti : 4G
Ekrani : 5.7 inches, 89.6 cm2
Kamera: 13 MP, f/1.7 , LED flash, panorama, HDR
Selfie: 13 MP, f/1.9 LED flash

Zgjedhja me e mire dhe me e lire, Dyqan Taxi |

Main Menu

J7 Max Samsung Galaxy | Android smartphone