Pocophone F1 Xiaomi Smartphone | Black Camera

40,135L

In stock

Kategoria:

XIOAMI POCOPHONE F1

Pocophone F1 Xiaomi Unboxing | Smartphone Android | Black Camera ne  Dyqan Taxi Albania

Eshte nje telefon celular Android ne pronesi te markes Xiaomi qe permban Android 8.0 Oreo dhe u zbulua ne Gusht 2018. Ne do te identifikojme specifikimet teknike dhe pikat e forta dhe veçorite per kete smartphone.

Specifikimet e projektimit

Madhesia ne fakt eshte nje element i rendesishem per blerjen e telefonit tuaj celular. Dimensionet e Pocophone F1 tuaj te mahnitshme jane 75.2 mm x 155.5 mm x 8.8 mm (gjeresia x lartesia x thellesi) per nje peshe neto prej 182 g. Struktura e tij perbehet nga nje mori komponentesh perfshire polikarbonatin. pocophone f1 ne dyqan taxi smartphone xiaomi

Specifikimet e ekranit

Ekrani i smartphone Smartphone PocophoneF1 perfshin teknologjine LCD IPS per te shfaqur te gjitha imazhet, lojerat video etj. Ekrani i meposhtem jep nje rezolute prej 1080 x 2246px (FHD +) per nje diagonale te ekranit prej 6.18inç. Percaktimi i zones se shfrytezueshme te ekranit te Pocophone F1 tuaj nuk eshte e veshtire. Ne analizojme raportin e ekranit ne krahasim me proporcionet e telefonit celular. Sa me e madhe te jete perqindja, aq me shume do te perjetoni pamje ne nje ekran te gjere. Ky smartphone ka nje raport ekran / madhesi prej 82%.

Ekrani i Pocophone F1 permban karakteristika ashtu si: raporti i kontrastit 1500: 1, ekran xhami i lakuar 2.5d,  kondensues, xhami gorilla corning, pa fram, njoftime te drejtuara etj.

Specifikimet e harduerit dhe performances

Telefoni celular Pocophone F1 përdor nje procesor Qualcomm Snapdragon 845 dhe nje procesor 4 × 2.8 GHz Kryo 385 + 4 × 1,8 GHz Kryo 385 Octa-Core me nje shpejtesi orari 2.8 GHz. Telefoni i meposhtem celular perfshin nje procesor arkitekture 64-bit.

Lidhur me pjesen grafike, Pocophone F1 perfiton nga kartela grafike Qualcomm Adreno 630.

Ju mund te perdorni memorjen e tij te brendshme per te mbledhur permbajtjen tuaj, fotografi, kujtime, filma, meloditë e preferuara etj. Teknologjia UFS Storage 2.1 perdoret per memorjen. Do te keni mundesi te vendosni edhe me shume memorje fale pranise se nje Slot SD Card.

Specifikimet e kameres

Pocophone F1 eshte përshtatur me nje kamera te pasme 12.2MP dhe nje lente me nje hapje prej f / 1.9 modeli Sony IMX363 Exmor RS dhe tipit CMOS me blic LED te dyfishte.

Nder karakteristikat e ndryshme te tjera te kameres se ketij smartphone, kemi: 4k video, automatik fokusues, fotografim te vazhdueshem, stabilizim dixhital i imazhit, zmadhim dixhital, kamera te dyfishte, zbulim te fytyres, hdr, parametrat iso etj.

Specifikimet e baterise

Bateria eshte lloj Li-Polimer me nje kapacitet maksimal prej 4000 mAh ampere (Karikim i shpejtë, i pa lëvizshëm).

Xiaomi Pocophone F1

Xiaomi Pocophone F1 Unboxing – Smartphone Android | Black Camera ne Dyqan Taxi Albania

xiaomi pocohone f1 ne dyqan taxi

Specifikat

Rrjeti:4G
Dimensionet
Pesha:169g
Ekrani:6.18inch
Xiaomi Pocophone F1 me Sistem operativ:Android 8.1 (Oreo), upgradable to Android 9.0 (Pie); MIUI 10.2.3 POCO
CPU:Octa-core (4×2.8 GHz Kryo 385 Gold & 4×1.8 GHz Kryo 385 Silver)
Kamera:12+5MP Dual-LED, panorama,HDR
Selfie:20MP
Bateria:4000mAh. 


Blerje online te sigurta ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe Tregtare Online ne Shqiperi.

Main Menu

Pocophone F1 Xiaomi Smartphone | Black Camera