S7 edge i Perdorur Grade A – Samsung Galaxy

28,750L

In stock

Kategoria:

S7 EDGE SAMSUNG GALAXY I PERDORUR

Samsung Galaxy S7 Edge i Perdorur GRADE A | Price

Nje smartphone elegant nga natyra . Eshte ne gjendje pa gervishtje , funksional i gatshem per cdo lloj prove .
Me parametra cilesore ofron nje pamje plot ngjyra ne nje ekran 5.5 inch.
Kamera 12MP dhe selfie 5MP realizojne fotografi te qarta me detaje te permiresuara ne ambjente me ndricim te ulet .
Do te dukeni shkelqyeshem ne cdo kuadro vetem me nje shkrepje.

Samsung Galaxy S7 Edge Price

Samsung Galaxy S7 Edge eshte nje smart phone Android i krijuar nga Kompania Samsung i cili funksionon me Android 7.0 Nougat dhe eshte prezantuar ne Shkurt 2016.

Dizajni dhe specifikat

Madhesia eshte nja nga faktoret kryesore kur zgjedhim nje telefon. Dimensionet e Galaxy S7Edge jane 72.6 mm x 150.9 mm x 7.7 mm dhe nje peshe prej 157 gram. Ne ndertimin e ketij celulari jane perdorur materiale te ndryshme si alumin, xham, plastike. Ky telefon eshte prodhuar ne ngjyrat e zeze, blu, gold, roze gold, gri dhe te bardhe. Ky model celulari mund te kryeje normalisht detyrat e perditshme duke patur edhe nje MBROJTJE NGA UJI IP68.

Specifikat e ekranit

Ekrani i S7 Edge eshte i ndertuar nga nje panel Super Amoled , … Ky ekran ofron nje rezolucion te larte 1440 x 2560px (QHD) per nje ekran me madhesine diagonale 5.5″ inch. Ky celular ka nje perqindje midis ekranit dhe madhesise prej 76%.Ky ekran ka disa opsione si: 1500:1 contrast ratio, 2.5d curved glass screen, capacitive, color led notifications, corning gorilla glass 4, multi-touch, scratch resistant, touch sensitive.

Hardware dhe performanca

Samsung Galaxy S7-Edge ka ne zemer nje procesor Samsung Exynos 8 Octa 8890 2.3 dhe 2.3GHz Quad (Custom Core) + 1.6GHz Quad (Cortex-A53) Octa-Core me nje shpejtesi 2.3 GHz  . Ky procesor per smartphone eshte ndertuar me nje arkitekture 64-bit.

Persa i perket anes grafike Samsung Galaxy S7-Edge perdor karten grafike Arm Mali-T880 Mp12, 650 Mhz

Samsung Galaxy S7 Edge ka ne perdorim 4 GB RAM. Gjithashtu mund te perdorni 32 GB of memorje te brendshme per te ruajtur data, foto, memorje, skedare, muzike mp3 …. Nese keni nevoje per me shume mund te vendosni nje karte memorje ne slotin e SD.

Samsung S7 edge Dyqan Taxi Shqiperi

Specifikat e kameras

S7 Edge eshte i pajisur me nje kamera  12 Mpx  dhe nje lente me aperture  f/1.7 , Sony IMX260 Exmor RS dhe llojit BRITECELL me drite Dual LED.

Midis gjithe te tjerave kjo kamera ka dhe opsionet : 4k video, autofocus, continuous shooting, hdr, iso settings, optical stabilization (ois), panorama, raw, scene mode, touch focus, white balance settings

Specifikimet e lidhjes

Qarku i Wi-fi i zgjedhur per Samsung Galaxy S7-Edge eshte dizajnuar per tu lidhur ne keto frekuenca: 802.11a, 802.11ac, 802.11b, 802.11g, 802.11n, 802.11n 5GHz (Wi-Fi Display, Wi-Fi Hotspot).

Ky smartphone ka gjithashtu Bluetooth 4.1 LELow energy ,USB charging, NFC …

Lidhja me rrjetin

Samsung Galaxy S7-Edge eshte dizajnuar per 4G (LTE) dhe keto frekuenca: B1 (2100), B2 (1900), B3 (1800), B4 (1700/2100 AWS 1), B5 (850), B7 (2600), B8 (900), B12 (700), B13 (700), B17 (700), B18 (800), B19 (800), B20 (800), B25 (1900+), B26 (850), B28 (700), B38 (TDD 2600), B39 (TDD 1900), B40 (TDD 2300), B41 (TDD 2500).
Eshte dizajnuar per 3G (UMTS) dhe keto frekuenca: B1 (2100), B2 (1900), B4 (1700/2100 AWS A-F), B5 (850), B8 (900), B34 (TD 2000), B39 (TD 1900+).
Galaxy S7-Edge eshte dizajnuar per 2G dhe keto frekuenca: CDMA BC0 (800), CDMA BC1 (1900), B2 (1900), B3 (1800), B5 (850), B8 (900). Ky smartphone mund te funksionoje vetem me nje karte SIM.

Specifikat e baterise se S7 Edge

Bateria e ketij modeli eshte e llojit Li-Ion type dhe nje fuqi maksimale prej 3600 mAh  (Fast Charging, Non-removable, Wireless charging).


Specifikat

Memorja : 32GB
RAM :  4GB
Procesori : Quad-core (2×2.15 GHz Kryo & 2×1.6 GHz Kryo) – G9350
Samsung Galaxy S7’Edge i Perdorur  Smartphone nga Samsung Android 6.0 (Marshmallow), deri ne  Android 8.0 (Oreo)
Rrjeti : 4G
Ekrani : 5.5 inch
Kamera: 12MP
Selfie: 5MP
Bateria : 3600 mAh


BLI S7 EDGE TE PERDORUR ONLINE NE DYQAN TAXI TIRANE

Main Menu

S7 edge i Perdorur Grade A – Samsung Galaxy