Samsung A6 2018 | Galaxy Smartphone Specs

29,900L

In stock

Kategoria:

SAMSUNG GALAXY A6

Samsung A6 2018 Galaxy Smartphone Specs ne Dyqan Taxi 

Samsung Galaxy A6 mund te pershkruhet si telefon celular Android qe funksionon me Android 8.0 Oreo dhe u lancua ne Maj 2018. Ne do te mesojme per specifikat dhe me pas pikat e forta dhe cilesite brenda tij.

Specifikimet e projektimit

Madhesia eshte sigurisht nje faktor mjaft i rendesishem per blerjen e smartphone-it tuaj. Madhesia e GalaxyA6 eshte me dimensione normale 70.9mm*149.9mm*7.7mm per nje peshe neto prej 162g.

Specifikimet e ekranit

Ekrani perfshine nje teknologji Super Amoled per te shfaqur te gjitha fotot, lojerat, video etj. Ky ekran i shkelqyeshem 5.6inch propozon nje rezolute 720x1480px. Ka nje raport ekrani/madhesi prej 74%. Ekrani i Galaxy A6 permban keto vecori: ekran me xhama te lakuar 2.5d, njoftime kondesuese me ngjyra, xhami gorilla corning etj.

Specifikimet e Harduerit dhe performances

GalaxyA6 shfrytezon nje procesor Samsung Ecynos 7 Octa 7870 dhe nje ARM Cortex-A53 Octa-Core me nje shpejtesi orari 1.6GHz. 

Celular GalaxyA6 ofron RAM 3GB. Ju jeni ne gjendje te perdorni nje memorje 32GB per te mbajtur te dhenat tuaja, fotografite, kujtimet, arkivat, regjistrimet etj. Ju do te jeni ne gjendje te vendosni dhe nje karte memorje shtese.

Specifikimet e Kameres

Galaxy A6 eshte siguruar se bashku me nje kamera te pasme 16MP dhe lente me hapje f/1.7 me blic te dyfishte LED. 

Specifikimet e Baterise

GalaxyA6 eshte i pajisur me bateri Li-Ion me kapacitet 3000mAh e pa levizshme.

Samsung A6 2018 galaxy specs

Samsung Galaxy A6 2018 Specs | Karakteristike | Price

Specifikat

Marka : Samsung
Memorja : 32 GB
RAM : 3 GB
Procesori : Octa-Core 1.6GHz Cortex-A53 CPU clock
Smartphone nga Samsung me Android 8.0 OS
Rrjeti : 4G
Ekrani : 5.6 inch HD +
Kamera: 16 Megapixel f/1.7
Selfie : 16 Megapixel f/1.9

Porosit online ne DyqanTaxi

Main Menu

Samsung A6 2018 | Galaxy Smartphone Specs