Samsung Galaxy J7 DUO 32 GB ROM | 4 GB RAM

25,070L

In stock

Kategoria:

SAMSUNG GALAXY J7 DUO

Smartphone Samsung Galaxy J7 Duo 2018 – Celular ne Dyqan Taxi

Mund te pershkruhet si telefon Celular Android qe perfshin Android 8.0 Oreo dhe u zbulua ne Qershor 2018. Ne do te identifikojme specifikimet dhe vlerat e ketij smartphone.

Specifikimet e projektimit te Galaxy J7 Duo

Madhesia eshte pa dyshim nje aspekt mjaft i rendesishem per zgjedhjen e nje smartphone. Madhesia e Galaxy J7 Duo eshte 77.2mm*153.5mm*8.2mm per nje peshe prej 174g.
Struktura e Galaxy J7 duo eshte perbere nga nje larmi artikujsh si metali.

Specifikimet e Ekranit

Ekrani i Galaxy J7 duo perfshin teknologjine Super Amoled per te treguar te gjitha fotot,lojrat, video etj. Ekrani 5.5inch ofron nje rezolute prej 720x1280px (HD). Ky smartphone ka nje raport ekrani/madhesie prej 70%.

Specifikimet e Harduerit dhe performances

Smartphone Galaxy J7 Duo shfrytezon nje procesor Exynos 7 Octa 7870 dhe nje ARM Cortes-A53 Octa-Core me nje shpejtesi oresh 1.6GHz.

Specifikimet e kameres

Eshte pershtatur se bashku me nje kamera te pasme 13MP dhe nje lente me hapje modeli f/1.9 te panjohur dhe lloji CMOS me blic LED.
Nder karakteristikat e tjera te ketij smartphone kemi: fokusim automatik, fotografim te vazhdueshem, zmadhum dixhital, kamera te dyfishte, etj.

Specifikimet e Baterise

Bateri e tipit Li-Polymer me nje kapacitet te plote ngarkese prej 3000mAh ( i levizshem)

Smartphone Samsung Galaxy J7 duo 

Samsung Galaxy J7 Duo DyqanTaxi

Specifikat

Memorja : 32GB
RAM :  4GB
Procesori : Octa-core (2×2.2 GHz Cortex-A73 & 6×1.6 GHz Cortex-A53)
Celular Samsung galaxy J7 Duo Android 8.0 (Oreo)
Rrjeti : 4G
Ekrani : 5.5 inches, 83.4 cm2
Kamera: 13 MP, f/1.9, AF , 5 MP, f/1.9, depth sensor LED flash, panorama, HDR
Selfie: 8 MP, f/1.9 LED flash

Galaxy J7 Duo 2018 me prane jush ne Dyqan Taxi |

Main Menu

Samsung Galaxy J7 DUO 32 GB ROM | 4 GB RAM