Samsung J8 Galaxy Smartphone | Android

27,140L

In stock

Kategoria:

SAMSUNG GALAXY J8

Samsung J8 Galaxy Smartphone 2018 cmimi ne Dyqan Taxi 

Mund te pershkruhet si telefon celular Android qe perdor Android 8.0 Oreo dhe u prezantua ne Qershor 2018. Ne do te zbulojme specifikimet dhe me pas pikat e forta dhe karakteristikat e tij.

Specifikimet e Projektimit

Madhesia eshte padyshim nje element thelbesor per blerjen e smartphone me te mire. Madhesia e Galaxy J8 eshte 75.8mm*160.0mm*8.0mm per nje peshe neto prej 177g.
Samsung Galaxy J8 eshte krijuar nga nje grup artikujsh perfshire Polikarbonatin.

Specifikimet e ekranit

Ekrani i Smartphone Galaxy J8 perdor teknologjine Super Amoled per te shfaqur te gjitha fotot, lojrat, video etj. Ky ekran i shkelqyeshem 6inch vjen me nje rezolute prej 720x1480px. Ky smartphone ka nje raport ekran/madhesi prej 75%.

Specifikimet e Harduerit dhe Performances

Smartphone Samsung GalaxyJ8 punon me nje procesor Qualcomm Snapdragon 450 dhe nje ARM Cortex-A53 Octa Core me nje shpejtesi oresh 1.8GHz. Ky telefon i shkelqyer celular vjen me nje procesor arkitekture 64-bit.

Specifikimet e Kameras

Celular Galaxy J8 eshte i pajisur me nje kamera te pasme 16MP dhe nje lente me hapje prej modeli f/1.7 te panjohur dhe lloji CMOS.
Nder karakteristikat e tjera te ketoj telefoni kemi: 4K video, fokus automatik, fotografim te vazhdueshem, zmadhim dixhital etj.

Specifikimet e Baterise

Bateria e Galaxy J8 eshte Li-Ion me nje kapacitet te plote ngarkese prej 3500mAh ( jo i levizshem)

Galaxy J8 2018 Dyqan Taxi Shitje blerje Online

Smartphone Samsung Galaxy J8 2018 – Cmimi


Specifikat 

Memorja: 32GB
RAM :  3 GB
Procesori : Octa-core 1.8 GHz Cortex-A53
Samsung GalaxyJ8 Android 8.0 (Oreo), deri ne  Android 9.0 (Pie)
Ekrani : 6.0 inches, 91.4 cm2
Kamera: 16 MP, f/1.7, AF 5 MP, f/1.9,
Selfie: 16 MP, f/1.9

Main Menu

Vendmbajtëse

Samsung J8 Galaxy Smartphone | Android