Xiaomi Mi 4C | Smartphone | RAM 2GB | ROM 16GB

14,835L

In stock

Kategoria:

XIAOMI MI 4C

Xiaomi Mi 4C | Smartphone | RAM 2GB | ROM 16GB | Blerje online te Sigurta ne Dyqan Taxi

Eshte nje smartphone Android i krijuar nga kompania Xiaomi qe permban Android 7.0 Nougat dhe u prezantua ne Shtator 2015. Do te shohim specifikimet teknike dhe karakteristikat me te mira te tij.

Specifikimet e projektimit

Madhesia eshte ne te vertete nje aspekt thelbesor per zgjedhjen e nje telefoni celular. Dimensionet e Xiaomi Mi 4c tuaj te mahnitshem jane 69.6 mm x 138.1 mm x 7.8 mm (gjeresia x lartesia x thellesi) per nje peshe neto prej 132 g. Struktura e tij eshte e perbere nga nje larmi artikujsh qe perfshin aliazh magnezi, polikarbonat etj.

smartphone xiaomi mi 4c

Specifikimet e ekranit

Ekrani i ketij smartphone funksionon me teknologjine LCD IPS JDI Sharp per te treguar te gjitha fotot, lojerat video etj. Ky lloj ekrani propozon nje rezolute prej 1080 x 1920px (FHD) per nje diagonale te ekranit prej 5inç. Percaktimi i zones se shfrytezueshme te ekranit te Xiaomi Mi4c eshte shume e lehte. Ne matim raportin e ekranit ne krahasim me madhesine e smartphone. Sa me e larte te jete perqindja, aq me shume do te keni nje ekran te gjere. Ky smartphone ka nje raport ekrani / madhësie prej 71%.

Ekrani i Xiaomi Mi4c permban karakteristika si: kondensator, xhami me origjine nga corning, teknologji e petezimit te plote, njoftime te udhehequra, multi-prekje, rezistente ndaj gervishtjeve etj.

Specifikimet e harduerit dhe performances

Smartphone Xiaomi Mi4c perdor nje procesor Qualcomm Snapdragon 808 MSM8992 dhe nje Quad-core 1.44 GHz Cortex-A53 + Dual-core 1.82 GHz Hexa-Core me nje shpejtesi oresh 1.8 GHz. Ky smartphone perdor nje procesor te arkitektures 64-bit.

Sa i perket pjeses grafike, Xiaomi Mi4c perfshin kartelen grafike Qualcomm Adreno 418.

Xiaomi Mi4c permban RAM 2GB. Ju jeni ne gjendje te perdorni 16GB memorie per te ruajtur informacionin, fotot, kujtimet, skedaret, regjistrimet tuaja etj.

Specifikimet e kameres

Xiaomi Mi4c eshte i ndërtuar me nje kamera te pasme 13 Mpx dhe nje lente me nje hapje te modelit f / 2.0 Sony IMX258 dhe tipit CMOS me blic LED te dyfishte.

Nder karakteristikat e tjera te kameres se ketij smartphone, gjejme: fokusim automatik, fotografim te vazhdueshem, zmadhim dixhital, zbulimin e fytyres, hdr, parametrat iso, makro mode, fokus manual, panorame, modalitetin e skenes, fokusin prekes etj.

Specifikimet e baterise

Bateria Xiaomi Mi4c eshte tip Li-Polimer me nje kapacitet te plote ngarkese prej 3080 mAh ampere (Karikim i shpejtë, i pa levizshem).

Smartphone Xiaomi Mi 4C

Xiaomi Mi 4C | Smartphone | RAM 2GB | ROM 16GB ne Dyqan Taxi

xiaomi mi 4c smartphone ne dyqan taxi

Specifikat 

Rrjeti: 4G
Ekrani: 5.0 inch
CPU: Hexa-core (4×1.4 GHz Cortex-A53 & 2×1.8 GHz Cortex-A57)
Xiaomi me Sistem Operativ: Android 5.1.1 (Lollipop), upgradable to 7.0 (Nougat); MIUI 10
RAM: 2GB
ROM: 16GB
Kamera: 13MP LED flash, HD, Panorama
Selfie: 5MP


Blerje Online te sigurta ne Shqiperi vetem ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe Tregtare online.

Main Menu

Xiaomi Mi 4C | Smartphone | RAM 2GB | ROM 16GB