Xiaomi Mi 5s | Smartphone | RAM 3GB | ROM 32GB

27,014L

In stock

Kategoria:

XIAOMI MI 5S

Xiaomi Mi 5s Review | Black Smartphone Price ne Dyqan Taxi

Eshte nje telefon celular Android i kompanise Xiaomi qe perdor Android 7.0 Nougat dhe u zbulua ne Shtator 2016. Ne do te mesojme ne lidhje me specifikimet dhe me pas pikat dhe aspektet e mira te ketij smartphone.

Specifikimet e projektimit

Madhesia eshte pa dyshim nje faktor mjaft i rendesishem per blerjen e telefonit celular. Permasat e Xiaomi Mi5s tuaj jane 70.3 mm x 145.6 mm x 8.3 mm (gjeresia x lartesia x thellesi) per nje peshe neto prej 145 g. Struktura e Xiaomi Mi 5s eshte e perbere nga nje mori elementesh qe përfshijne metal, plastike etj.

Specifikimet e ekranit

Ekrani brenda smartphone-it tuaj Xiaomi Mi 5s punon me teknologjine LCD IPS per te treguar te gjitha fotot, lojerat video etj. Ekrani i meposhtem ofron nje rezolute prej 1080 x 1920px (FHD) per nje diagonale te ekranit prej 5.15inç. Llogaritja e zones se shfrytezueshme te ekranit te Xiaomi Mi 5s eshte shume e lehte. Kontrollojme perqindjen e zones se ekranit ne krahasim me proporcionet e telefonit celular. Sa me e larte te jete perqindja, aq me shume do te perjetoni nje ekran te gjere. Ky smartphone ka nje raport ekrani / madhesie prej 71%.

xiaomi mi 5sEkrani i Xiaomi Mi5s permban karakteristika si: raporti i kontrastit 1500: 1, raporti i kontrastit 650: 1, njoftime te udhehequra me ngjyra, njoftime te drejtuara, multi-prekje etj.

Specifikimet e harduerit dhe performances

Smartphone Xiaomi Mi5s punon me nje procesor Qualcomm Snapdragon 821 2.15GHz dhe me nje tufe te dyfishte Kryo 2 × 2.15GHz + 2 × 1.6GHz Quad-Core me nje shpejtesi oresh 2.15 GHz. Smartphone i meposhtem perfshin nje procesor arkitekture 64-bit.

Sa i perket pjeses grafike, Xiaomi Mi5s perfshin kartelen grafike Adreno 530 624MHz.

Xiaomi Mi5s ka 3GB RAM. Ju mund te perdorni 64GB memorie per te mbledhur informacionin tuaj, foto, kujtime, filma, kenge etj.

Specifikimet e kameres

Xiaomi Mi5s eshte siguruar se bashku me nje aparat fotografik te pasem 12 Mpx dhe nje lente me nje hapje prej modeli f / 2.0 Sony IMX378 Exmor RS model dhe tip CMOS BSI 2 me blic LED te dyfishte.

Nder shume karakteristika te tjera te kameres se ketij smartphone, gjejme: video 4k, fokusim automatik te vazhdueshem, stabilizim dixhital i imazhit, zmadhim dixhital, zbulim i fytyres, hdr, rregullime iso, modaliteti makro, fokus manual etj.

Specifikimet e baterise

Bateria Xiaomi Mi5s eshte tip Li-Polimer me nje kapacitet maksimal prej 3200 amper. (Karikimi i shpejte, i pa levizshem).

Smartphone Xiaomi Mi 5s

Xiaomi Mi 5s Review | Black Smartphone Price ne Dyqan Taxi

xiaomi mi 5s ne dyqna taxi

Specifikat Xiaomi

Rrjeti: 4G
Ekrani: 5.15 inch
CPU: Quad-core (2×2.15 GHz Kryo & 2×1.6 GHz Kryo)
Xiaomi me Sistem Operativ: Android 6.0 (Marshmallow), upgradable to 7.0 (Nougat); MIUI 10
RAM: 3GB
ROM: 32GB
Kamera: 12MP LED flash, HD, Panorama
Selfie: 4MP


Blerje Online ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe Tregtare Online ne Shqiperi

Main Menu

Xiaomi Mi 5s | Smartphone | RAM 3GB | ROM 32GB