Xiaomi Mi 6 RAM 4GB | ROM 64GB | Smartphone

37,835L

In stock

Kategoria:

XIAOMI MI 6

Xiaomi Mi 6 Review – Specs | Price Buy ne Dyqan Taxi

Xiaomi Mi6 mund te pershkruhet si telefon inteligjent Android i krijuar nga kompania Xiaomi qe perfshin Android 8.0 Oreo dhe u lançua ne Prill 2017. Ne do te identifikojme specifikimet, pikat dhe karakteristikat e mira te ketij smartphone.

Specifikimet e projektimit

Madhesia eshte pa dyshim nje aspekt shume i rendesishem per zgjedhjen e telefonit celular. Dimensionet e ketij smartphone jane 70,5 mm x 145,2 mm x 7.5 mm (gjeresia x lartesia x thellesi) per nje peshe neto prej 168 g. Perberja e Xiaomi Mi6 perfshine nje larmi te gjere elementesh si qelq, metal.

Specifikimet e ekranit

Ekrani ne smartphone Xiaomi Mi6 perfshin teknologjine LCD IPS JDI per te treguar te gjitha imazhet, lojerat video etj. Ekrani i meposhtem jep nje rezolute prej 1080 x 1920px (FHD) per nje diagonale te ekranit prej 5,15 inç. Te kuptosh zonen e cila mund te perdoret te ekranit te Xiaomi Mi6 eshte e thjeshte. Ne vleresojme raportin e zones se ekranit ne lidhje me dimensionet e smartphone. Sa me e larte te jete perqindja, aq me shume do te keni nje ekran te gjere. Ky smartphone ka nje raport ekrani / madhesie prej 71%.

Ekrani i Xiaomi Mi6 eshte i perbere nga karakteristika ashtu si: raporti i kontrastit 1500: 1, ekrani i lakuar 2.5d, njoftime te drejtuara, multi-prekje etj.

xiaomi mi 6 smartphone ne dyqan taxi

Specifikimet e harduerit dhe performances

Telefoni mobil Xiaomi Mi6 perdor nje procesor Qualcomm Snapdragon 835 dhe nje procesor 4x 2.45 GHz Kryo + 4x 2.15 GHz Kryo Octa-Core me nje shpejtesi orari 2.45 GHz. Telefoni celular i meposhtem perdor nje procesor arkitekture 64-bit.

Sa i perket pjeses grafike, Xiaomi Mi6 perfshin kartelen grafike Qualcomm Adreno 540.

Perfshin RAM 4GB te tipit RAM LPDDR4X . Do te keni mundesi te perdorni 64GB memorje per te ruajtur dokumentet, fotot, kujtimet, skedaret, melodite e preferuara etj. Teknologjia e ruajtjes UFS 2.0 perdoret per memorjen.

Specifikimet e kameres

Xiaomi Mi6 eshte i vendosur me nje kamera te pasme 12 MP dhe nje lente me nje hapje prej modeli f / 1.8 Sony IMX386 Exmor RS model dhe lloji CMOS me blic LED te dyfishte. Kamera e pasme e Xiaomi Mi6 tregon nje ndjeshmeri te lehte prej 100 – 3200 ISO.

Nder shume karakteristika te tjera te kamerës se ketij smartphone, gjejme: video 4k, automatik, fokusim te vazhdueshem etj.

Specifikimet e baterise

Bateria Xiaomi Mi6 eshte lloj Li-Polimer me nje fuqi te plote ngarkese prej 3350 mAh ampere (Karikim i shpejte, i pa levizshem).

Smartphone Xiaomi Mi 6 

xiaomi mi 6 ne dyqan taxi

Xiaomi Mi 6 Review – Specs | Price Buy ne Dyqan Taxi

Specifikat Xiaomi

Rrjeti: 4G
Ekrani: 5.15 inch
CPU: Octa-core (4×2.45 GHz Kryo & 4×1.9 GHz Kryo
Xiaomi me Sistem Operativ: Android 7.1.1 (Nougat), planned upgrade to Android 9.0 (Pie); MIUI 8
RAM: 4GB
ROM: 64GB
Kamera: 12+12MP LED flash, HD, Panorama
Selfie: 8MP


Blerje online te sigurta ne Shqiperi vetem ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe Tregtare Online.

Main Menu

Xiaomi Mi 6 RAM 4GB | ROM 64GB | Smartphone