Xiaomi Redmi Note 5 | Smartphone | RAM 3GB | ROM 32GB

23,564L

In stock

Kategoria:

XIAOMI REDMI NOTE 5

Xiaomi Redmi Note 5 | Smartphone | RAM 3GB | ROM 32GB | Blerje online vetem ne Dyqan Taxi

Xiaomi REdmi N0te 5 mund te pershkruhet si telefon celular Android qe punon me Android 8.0 Oreo dhe u prezantua ne Mars 2018. Ne do te zbulojme specifikimet Teknike dhe me pas pikat e forta dhe karakteristikat e tij.

Specifikimet e Projektimit

Madhesia eshte zakonisht nje aspekt thelbesor per zgjedhjen e telefonit celular me te mire. Madhesia e tij eshte mahnitese 75.4mm*158.5mm*8.1mm per nje peshe neto 180g. Eshte i perbere nga nje game e gjere materialesh ku mund te permendim alumin etj.

Specifikimet e ekranit

Funksionon me teknologjine LCD IPS per te shfaqur te gjitha fotot, lojrat etj. Ky ekan prej 5.99inch shfaq nje rezolucion prej 1080x2160px. Raporti ekran/madhesi eshte 77% kjo tregon se eshte nje ekran mjaftueshem i gjere. Disponon keto karakteristika si: kontrasti 1000:1, ekran xhami i lakuar, rezistent ndaj gervishtjeve etj.

Specifikimet e Harduerit dhe Performances

Perdor nje procesor Qualcomm Snapdragon 636 dhe nje 8 x Kryo 260 1.8 GHz Octa-Core me nje shpejtesi oresh 1.8 GHz. Ky telefon celular permban nje procesor arkitekture 64-bit. Ne lidhje me pjesen grafike, Xiaomi Redmi Note 5 perfshin kartelen grafike Adreno 509.

Xiaomi me RAM 3 GB te tipit RAM LPDDR4X. Ju ne te vertete mund te perdorni 32 GB memorje per te mbajtur informacionin tuaj, fotografi, kujtime, arkive, melodite e preferuara etj. ologjia e ruajtjes eMMC 5.1 përdoret për memorjen. 

redmi note 5 ne dyqan taxi

Specifikimet e kameres

Redmi Note 5 eshte pershtatur se bashku me nje kamera te pasme 12 Mpx dhe nje lente me nje hapje te modelit f / 1.9 model Samsung S5K2L7 dhe llojit ISOCELL me blic LED te dyfishte. Kamera e pasme e Xiaomi Redmi Note 5 vjen me nje ndjeshmeri te lehte prej 100 – 1600 ISO.

Nder karakteristikat e ndryshme te tjera te kameres se ketij smartphone, gjejme: fokusim te vazhdueshem, stabilizator dixhital i imazhit.

Specifikimet e baterise

Bateria Xiaomi Redmi Note 5 eshte lloj Li-Polimer me nje fuqi te plote ngarkese prej 4000 mAh ampere (Karikim i shpejtë, i pa levizshem).

Smartphone Redmi Note 5 ne Dyqan Taxi

xiaomi redmi note 5

Specifikimet

Rrjeti: 4G
Dimensionet: 151.8*77.8*7.7mm
Pesha: 157g
Ekrani: 5.7inch
Xiaomi me Sistem operativ: Android 7.1.2 (Nougat); MIUI 9.1
CPU: Octa-core 1.8 GHz Cortex-A53
RAM: 3GB
ROM: 32GB
Kamera: 12MP Duqal-LED, panorama,HDR
Selfie: 5MP
Bateria: 3300mAh


Blerje online te sigurta ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe Tregtare Online ne Shqiperi!

Main Menu

Xiaomi Redmi Note 5 | Smartphone | RAM 3GB | ROM 32GB