Xiaomi Mi A3 RAM 4GB | ROM 64GB | Dyqan Online

28,175L

In stock

Kategoria:

XIAOMI MI A3

Xiaomi Mi A3 | Smartphone | Blerje online te Sigurta | Dyqan Taxi

Ky smartphone Xiaomi duket krejtesisht i ndryshem nga ata para tij, me nje raport te ri me aspektin 19.5: 9 dhe Dot Drop (stil uji) te ekranit. Eshte nje telefon me rreze te mesme, por me nje dizajn shume te hijshem. Skajet e tij te lakuara dhe xhami i lemuar e bejne ate te ndjehet si disa guralece ne dore. Eshte një model i qete, cuditerisht elastik perballe gjurmeve te yndyres se gishterinjve, dhe duket i shkelqyeshem.

xiaomi mi a3 ne dyqan taxi

Performance e shkelqyer

Xiaomi Mi A3 eshte nje “bishe“ ne performance i mundesuar nga procesori octa-core dhe nje RAM befasues prej 4GB.
Trupi prej xhami dhe 4 kendet e harkuara dhe me kornize celiku mbeshtesin nje ekran te mrekullueshem 6.01 inch.

Kamera me zmadhim optik qe ndihmon per te shkrepur lehtesisht foto te bukura me Xiaomi Smartphone.
Kamera e trefishte per foto perfekte vjen me kende te gjere dhe mundesi zmadhimi optik dhe dixhital. Imazhe dhe video te qarta. Konsumon 25% me pak energji .

Xiaomi Mi A3 me nje ekran qe nuk ju lodh syte, madje dhe kur lexoni ne erresire ose shikoni video. Kjo eshte per shkak se teknologjia Mi A3 lejon ndricimin ne nje nivel shume me te ulet. Regjistroni videot tuaja ne nje kualitet me te larte se ai normal. Xhironi me me shume detaje.

Mi A3 eshte i mbuluar ne Gorilla Glass 5 te perparme dhe te pasme per te ofruar rezistence nga pikat dhe demtimet aksidentale, megjithate ai mbetet me kenaqesi i holle ne 8.4 mm.

Xiaomi Mi A3 me Gorilla Glass 5 

xiaomi mi a3 ne dyqan taxi

Specifikat 

Rrjeti: 4G
Ekrani: 6.01 inch
CPU: Octa-core (4×2.0 GHz Kryo 260 Gold & 4×1.8 GHz Kryo 260 Silver)
Xiaomi me Sistem Operativ: Android 9.0 (Pie) Android One
RAM: 4GB
ROM: 64GB
Kamera: 48+8+2MP LED flash, HD, Panorama
Selfie: 32MP


Blerje online te Sigurta ne Shqiperi vetem ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe Tregtare Online

Main Menu

Xiaomi Mi A3 RAM 4GB | ROM 64GB | Dyqan Online