Xiaomi Redmi Note 6 Pro | RAM 4GB | ROM 64GB

25,875L

In stock

Kategoria:

XIAOMI REDMI NOTE 6 PRO

Xiaomi Redmi Note 6 Pro RAM 4GB | ROM 64GB | Smartphone | Blerje online | Dyqan Taxi

Redmi Note 6 Pro eshte nje telefon celular Android nga kompania Xiaomi qe punon me Android 8.0 Oreo dhe u zbulua në Shtator 2018. Ne do te eksplorojme specifikimet teknike dhe pikat e forta te tij.

Specifikimet e projektimit

Madhesia eshte bere nje faktor thelbesor per blerjen e smartphone-it tuaj. Dimensionet e tij jane 76.3 mm x 157.9 mm x 8.2 mm (gjeresia x lartesia x thellesi) per nje peshe neto prej 176 g. Struktura e Redmi Note 6 perfshine nje numer te madh elementesh si alumini, metal. 

Specifikimet e ekranit

Ekrani ne kete smartphone Redmi Note 6 Pro perdor teknologjine LCD IPS Tianma per te treguar te gjitha imazhet, lojerat etj. Jep nje rezolute prej 1080 x 2246px (FHD +) per nje diagonale te ekranit prej 6.26 inç. Ky smartphone ka nje raport ekran / madhesi prej 82%.

Ekrani i Redmi Note 6 Pro eshte i perbere nga karakteristika si: ekran xhami i lakuar 2.5d, njoftime kondensuese, njoftime te drejtuara, multi-prekje, butona fizike etj.

xiaomi redmi note 6 pro ne dyqan taxi

Specifikimet e harduerit dhe performances

Telefoni celular Redmi Note 6 Pro funksionon me nje procesor Qualcomm Snapdragon 636 dhe nje 8 x Kryo 260 1.8 GHz Octa-Core me nje shpejtesi oresh 1.8 GHz. Ky telefon celular posedon nje procesor arkitekture 64-bit

Lidhur me pjesen grafike perfshin Adreno karte grafike 509.

Redmi 6 Pro ka 4GB RAM e LPDDR4 tipit RAM. Mund te perdorni 64GB memorie per te mbajtur te dhenat tuaja, fotografite, kujtimet, skedaret etj. Ju jeni ne gjendje te futni nje memorje plotesuese fale pranise se nje SD SLOT.

Specifikimet e kameres

Redmi Note 6 Pro eshte ndertuar se bashku me nje kamere te pasme 12 MP dhe nje lente me nje hapje prej modeli f / 1.9 model Samsung S5K2L7 dhe tip ISOCELL me blic LED te dyfishte.

Nder karakteristika te tjera te kameres se ketij smartphone, ne gjejme: autofokus, fotografi te vazhdueshme, kamera te dyfishte,zbulimin e fytyres, hdr, parametrat iso, panorama etj.

Specifikimet e baterise

Bateria Redmi Note 6 Pro eshte lloj Li-Polimer me një kapacitet te plote ngarkese prej 4000 mAh. 

Xiaomi Note 6 Pro ne Dyqan Taxi

Specifikat Xiaomi

Rrjeti: 4G
Ekrani: 5.26inch
CPU: Octa-core 1.8 GHz Kryo 260
Xiaomi me Sistem Operativ: Android 8.1 (Oreo), planned upgrade to Android 9.0 (Pie); MIUI 9.0
RAM: 4GB
ROM: 64GB
Kamera: 12+5MP LED flash, HD, Panorama
Selfie: 20+2MP
Bateri: 4000mAh

xiaomi redmi note 6 pro


Blerje online ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe Tregtare online ne Shqiperi 

Main Menu

Xiaomi Redmi Note 6 Pro | RAM 4GB | ROM 64GB